Pytanie w "Milionerach" o znaczenie słowa melchior

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj
Źródło:
Milionerzy TVN

Melchior to celtyckie imię, stop metali, związek chloru z mendelewem czy pseudonim pisarza Wańkowicza? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych odpowiadała pani Judyta Perczak z Rzeczniowa-Kolonii.

W czwartkowym odcinku "Milionerów" zagrała pani Judyta Perczak, która z wykształcenia jest bibliotekoznawczynią.

Bez najmniejszych problemów poradziła sobie z pięcioma pytaniami. Kłopoty pojawiły się dopiero przy pytaniu za 20 tysięcy złotych.

Melchior to:

A: celtyckie imię B: stop metali C: związek chloru z mendelewem D: pseudonim pisarza Wańkowicza

Uczestniczka "Milionerów" do pytania za 20 tysięcy złotych przystąpiła ze wszystkimi kołami ratunkowymi. Nie była pewna, co kryje się pod słowem "melchior", postanowiła więc sięgnąć po jedno z kół - pół na pół.

W grze pozostały tylko dwie możliwe odpowiedzi: "stop metali" albo "pseudonim pisarza Wańkowicza". Pani Judyta skłaniała się ku drugiej opcji, bo skojarzyła imię Melchior z pisarzem.

Nie była jednak pewna, czy Melchior to pseudonim pisarza czy jego prawdziwe imię. Dlatego zdecydowała się skorzystać z kolejnego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Zadzwoniła do swojej siostry Kamili.

Telefon okazał się bardzo pomocny. Pani Kamila była w 95 procentach pewna, że poprawną odpowiedzią jest B: "stop metali". Korzystając z rady siostry, poprosiła o zaznaczenie tej odpowiedzi. Była ona poprawna.

Stop metali i Melchior Wańkowicz

Melchior to stop miedzi z niklem, cynkiem i żelazem. Jest odporny na korozję. Melchior to również prawdziwe imię pisarza Wańkowicza. Autor "Bitwy o Monte Cassino" tworzył pod pseudonimem Jerzy Łużyc.

Pani Judyta zdobyła 20 tysięcy złotych.

Autor:paj

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN