Ciekawostki

Ludwik Dorn pisze dla Matołka

Ciekawostki

Ludwik Dorn pisze do Matołka
TVN24Ludwik Dorn pisze do Matołka

Był korowód na jego część, tort, świeczki i życzenia "więcej niż stu lat". W niedzielę kultowy podróżnik Koziołek Matołek, który przemierzał świat w poszukiwaniu Pacanowa, jedynego miejsca na świecie, gdzie podkuwa się kozy, skończył 75 lat. Z okazji swojego święta popularny Matołek otrzymał wiele prezentów - jeden nawet od samego Ludwika Dorna.

Były marszałek Sejmu zapowiadany był jako gwiazda (oczywiście obok jubilata) niedzielnych uroczystości na cześć Koziołka Matołka, które odbyły się w Pacanowie - mitycznym miejscu tak bardzo poszukiwanym przez koziołka. Ludwik Dorn miał na nich zaprezentować kilka wersów, które - na cześć bohatera bajki Kornela Makuszyńskiego - wyszły spod jego pióra. I zaprezentował... "Odę do Koziołka Matołka".

- W Pacanowie kozy kłują, lecz nie z tego on dziś słynie, w samym centrum Pacanowa potok wierszy dzisiaj płynie. (...) Cóż to jest za kozioł sławny, kozła syn i kozy mamy, to Matolek, przecież wiecie, przecież wszyscy go kochamy - recytował były marszałek, bawiąc pysznie licznie zgromadzoną publikę i samego koziołka.

POSŁUCHAJ, JAK PREZYDENT CZYTA "LOKOMOTYWĘ"

Źródło: TVN24, Fakty TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości