TVN24 | Ciekawostki

Led Zeppelin i U2 publikują swoją muzykę na TikToku

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
kkow
Źródło:
TVN24/tiktok
Nowy challenge na TikToku
Nowy challenge na TikToku
wideo 2/5
Nowy challenge na TikToku

Giganci muzyki - grupa Led Zeppelin i grupa U2 - założyli oficjalne konta na platformie TikTok. Utwory legendarnych zespołów są już dostępne dla wszystkich posiadaczy aplikacji. Jej użytkownicy mogą teraz publikować własne filmiki i korzystać przy tym z udostępnionych przez artystów utworów.

Zespoły Led Zeppelin i U2 mają miliony fanów na całym świecie, sukces komercyjny osiągnęły już dawno i mogą cieszyć się statusem zespołów kultowych. Obie kapele postanowiły udowodnić, że niestraszne są im nowe technologie, w tym platforma TikTok. Muzycy obu zespołów zdecydowali się na udostępnienie swoich utworów na popularnej - głównie wśród młodszych nastolatków - platformie społecznościowej.

Led Zeppelin i U2 na TikToku - jakie treści zostaną udostępnione?

Na profilu społecznościowym grupy Led Zeppelin będą sukcesywnie zamieszczane nagrania z koncertów, inne treści wideo i udostępniane przez członków zespołu zdjęcia. Użytkownicy mogą od teraz publikować własne nagrania wideo i korzystać przy tym z udostępnionych przez artystów utworów. Mowa tutaj również o największych hitach zespołu - jak "Stairway To Heaven", "Whole Lotta Love" czy też "Black Dog".

Na platformę trafiły także utwory zespołu U2. Irlandczycy nie poprzestają jednak wyłącznie na publikowaniu na TikToku swoich przebojów i zapowiadają niespodzianki związane z 30-leciem wydania albumu "Achtung Baby". - Użytkownicy TikToka mogą spodziewać się archiwalnych nagrań z występów i tras koncertowych zespołu na przestrzeni dekad - można przeczytać w oświadczeniu.

U2 i Led Zeppelin świętują okrągłe rocznice wydania swoich płyt

8 listopada 2021 roku minęło 50 lat od wydania czwartego studyjnego albumu przez Led Zeppelin. Płyta zatytułowana po prostu "Led Zeppelin IV" okazała się wielkim sukcesem komercyjnym, a przez krytyków i fanów uważana jest za jedno z najważniejszych osiągnięć grupy. To właśnie z tego albumu pochodzą takie kompozycje jak "Rock and Roll" czy "Stairway To Heaven". W swojej stylistyce album jest syntezą różnych styli, które zespół prezentował słuchaczom na swoich poprzednich krążkach. Hardrockowo-bluesowe kompozycje, które przeważają na albumie, są bezpośrednim powrotem do stylistyki, do jakiej kwartet przyzwyczaił swoich fanów na pierwszych dwóch płytach. W nagraniach znajdziemy także elementy muzyki folkowej (utwór "The Battle of Evermore"), która była bardzo charakterystyczna dla trzeciego albumu grupy.

18 listopada minie 30 lat od wydania przez irlandzki zespół U2 albumu "Achtung Baby". W trakcie nagrywania płyty muzycy zdecydowali się skręcić w kierunku bardziej alternatywnych, momentami popowych brzmień. Fani, przyzwyczajeni do stylistyki, którą zespół prezentował na albumach jak chociażby "The Joshua Tree" czy "War", mogli być zaniepokojeni samym faktem, że w otwierającym "Achtung Baby" utworze "Zoo Station" głos Bono został elektronicznie zniekształcony. Jednak pomimo ryzykownych ruchów muzyków "Achtung Baby" jeszcze bardziej ugruntowało pozycję zespołu na rynku muzycznym, a sama płyta uważana jest za jedno z największych osiągnięć w historii grupy.

Autor:kkow

Źródło: TVN24/tiktok

Źródło zdjęcia głównego: Bruce Alan Bennett/Shutterstock, Ryan Rodrick Beiler/Shutterstock

Pozostałe wiadomości