Ciekawostki

Facebook wprowadzi przycisk "Nie lubię"? Zuckerberg: myślimy o tym

Ciekawostki

Facebook rozważa wprowadzenie przycisku Nie lubię
toastomatic; Bully_Dont; amberrisme; GodFadr | TwitterMark Zuckerberg nie wyklucza pojawienia się nowej opcji

Twórca Facebooka odniósł się do propozycji, którą od dawna zgłasza część użytkowników serwisu. Mark Zuckerberg nie wykluczył, że w przyszłości obok przycisku "Lubię to" pojawi się opcja "Nie lubię". Jednak jeśli zostanie wprowadzona, prawie na pewno otrzyma inną nazwę.

Twórca Facebooka o swoich planach opowiedział w trakcie jednego z cyklicznych spotkań z użytkownikami, które odbyło się w głównej siedzibie serwisu w amerykańskim Menlo Park.

Zapytany o możliwość pojawienia się przycisku "Nie lubię" (ang. dislike) - mającego być przeciwwagą dla istniejącego dziś "Lubię to" - Zuckerberg odpowiedział: "Myślimy o tym".

Chcemy zmiany na lepsze

Szybko jednak dodał, że nie chce, by nowa opcja dosłownie nazywała się "Nie lubię". Ma bowiem służyć - jeśli się pojawi - nie tyle wyrażaniu naszej dezaprobaty czy negatywnych emocji, co przydać się w sytuacjach, kiedy wciśnięcie przycisku "Lubię to" niektórym wydaje się dziś nie na miejscu (np. przy informacji o czyjejś śmierci).

- Musimy przemyśleć to w ten sposób, by ostateczna zmiana była emanacją siły dobra, a nie zła - powiedział Mark Zuckerberg. Jak wyjaśniał, pojawienie się opcji pod nazwą "Nie lubię" mogłoby być wykorzystywane "w złych celach". Tymczasem jego zdaniem to, czego dziś brakuje w serwisie i czego oczekują inni użytkownicy, to nowy sposób na inne wyrażanie naszych uczuć niż za pomocą przycisku "Lubię to".

Nie lubię przycisku "Nie lubię"

Internauci różnie zareagowali na tę zapowiedź Zuckerberga. Część jest zadowolona i chwali twórców serwisu za to, że zanim odpowiedzą na oczekiwania użytkowników, chcą przemyśleć możliwe skutki wprowadzenia nowej opcji.

Looking forward to this button! Facebook Is Thinking About Adding A 'Dislike' Button http://t.co/Iqwz10GX6D #Facebook— Manashree (@Manashree_) grudzień 12, 2014

Fair play to Facebook for thinking of the negative impacts a "dislike" button could have! #CyberAware http://t.co/FsvQ6CMoSH— Don't Bully! (@Bully_Dont) październik 21, 2014

Niektórzy żartują: "Nie podoba mi się pomysł wprowadzenia tej opcji. Gdybym tylko jednak mogła dać jakoś o tym znać..."

I hear facebook are making a dislike button. I don't approve of that idea. So negative. If only there was some way I could let them know...— Carla Maria Tighe (@toastomatic) grudzień 12, 2014

Inni na wieść o planowanej zmianie proponują własne, nowe przyciski, np. pod nazwą "Nie obchodzi mnie to".

Facebook considering Dislike button http://t.co/1X19KNxWKq I still say an ironic "I don't care" button is better.— Naren (@naren2108) grudzień 12, 2014

Autor: ts//plw / Źródło: mashable.com

Źródło zdjęcia głównego: TechCrunch CC BY Wikipedia, Shutterstock

Pozostałe wiadomości