Rosja testuje naszą solidarność, UE to przetrwa? Gościem programu "Świat" będzie Janusz Lewandowski

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatGościem programu "Świat" będzie Janusz Lewandowski

Polska podaje rękę Ukrainie - mówi polski prezydent w Kijowie i chce, by to samo zrobiły inne państwa Zachodu. Tymczasem w Moskwie premier Grecji podaje rękę Władimirowi Putinowi. Czy europejska solidarność przetrwa trudną próbę? Gościem Jolanty Pieńkowskiej w programie "Świat" o godz. 20:20 będzie Janusz Lewandowski, były unijny komisarz do spraw budżetu i szef Rady Gospodarczej przy Premierze. Wieczorem na naszej antenie nie zabraknie również technologicznych nowinek i najważniejszych informacji z rynków.

Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał, że unijne państwa będą bezpieczne, gdy bezpieczna będzie Ukraina.

Apel do Zachodu

W czwartek polski prezydent wystąpił w ukraińskim parlamencie. Jego przemówieniu przysłuchiwali się m.in. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i premier Arsenij Jaceniuk. Komorowski zapewniał o polskim wsparciu, mówił też, że Europa nie może zapomnieć ofiary Majdanu, a Ukraińcy, którzy giną na wschodzie kraju, bronią także Europy.

Tymczasem, przebywający z wizytą w Moskwie premier Grecji Aleksis Cipras oświadczył wczoraj, że jego kraj nie zgadza się z logiką sankcji, które wprowadzono wobec Rosji. - Doskonale rozumiemy, że to reakcja, to odpowiedź na sankcje, z których logiką się nie zgadzamy - oświadczył premier Grecji. Jego zdaniem dialog na temat bezpieczeństwa europejskiego jest niemożliwy bez Rosji. Zapewnił, że Grecja wykorzysta obecność w różnych unijnych instytucjach do budowania dialogu między UE a Rosją.

"Świat" w TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o 20.20.

"Świat technologii"

Fanów nowych technologii i gadżetów zapraszamy o godz. 21.15 do magazynu "Świat technologii".

"Bilans"

O godz. 21.40 czas na podsumowanie dnia na rynkach w programie "Bilans". Zaprasza Robert Stanilewicz.

Gościem programu "Świat" będzie Janusz LewandowskiTVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat