Umówili się na randkę, zostali okradzeni. Gang wykorzystuje aplikację dla gejów

Ze świata

GrindrGrindr to najpopularniejsza na świecie platforma randkowa dla gejów

Londyńska policja ostrzega, że uzbrojony gang korzysta z Grindr, popularnej aplikacji randkowej dla gejów, aby zwabiać niczego nie podejrzewających mężczyzn, a następnie ich okradać.

Jak donosi "The Independent", dwóch mężczyzn zostało okradzionych przy użyciu noża, w dwóch oddzielnych atakach, przez grupę czterech mężczyzn. Gang nawiązał kontakt ze swoimi ofiarami przez aplikację Grindr.

Grindr to najpopularniejsza na świecie platforma randkowa dla gejów. Za jej pomocą można lokalizować chętnych na spotkanie w swojej okolicy. Codziennie korzysta z niej ok. dwóch milionów ludzi. 

Jak powiedziała BBC starsza detektyw Sheree Yates z londyńskiej dzielnicy Croydon, napadnięte osoby nie doznały żadnych poważnych obrażeń, ale były "bardzo wstrząśnięte" tymi incydentami.

Ważne wskazówki

- Chcielibyśmy jak najszybciej zidentyfikować podejrzanych i apelujemy do wszystkich, którzy posiadają jakieś informacje o kontakt z policją - zaznaczyła Yates. - Namawiam każdego, kto korzysta z internetowych aplikacji i witryn randkowych, aby podejmowali kroki pomagające im w zachowaniu bezpieczeństwa podczas spotkań z nieznajomymi - dodała.

Rzecznik Grindr również wezwał użytkowników aplikacji, aby korzystając z niej zachowali "środki ostrożności", podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych interakcji społecznych. - Istnieje wiele sposobów weryfikacji i kroków, aby siebie chronić: od spotkań w miejscu publicznym do uzyskania numeru telefonu i przeprowadzenia wcześniej rozmowy z osobą z którą mamy się spotkać. Traktujemy te sprawy bardzo poważnie i współpracujemy z lokalnymi organami ścigania - dodał.

Podobne wskazówki bezpieczeństwa opublikowała policja. Radzi m.in. aby nie udostępniać swoich danych osobowych ludziom, którym nie ufamy, powiadomić kogoś znajomego o miejscu i czasie nadchodzącej randki oraz aby nie zostawiać swojego drinka bez nadzoru.

Aplikacja, która wyśledzi Mikołaja:

Aplikacja, która wyśledzi Mikołaja

Autor: tol / Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia głównego: Grindr