Ostatni tydzień na zgłoszenia do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Z kraju

Aktualizacja:
tvn24Zgłoszenia do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta

Już tylko tydzień pozostał na zgłoszenia kandydatów do Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. - To potwierdzenie słuszności własnych działań i zachęta dla innych - mówił w TVN24 dr inż. Włodzimierz Strupiński, zdobywca Nagrody oraz ojciec polskiego grafenu.

Dr inż. Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie, laureat Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta w kategorii "Wizje i Innowacje" w 2014 roku, mówił TVN24, że otrzymane wyróżnienie było dla niego potwierdzeniem słuszności działań i obrania właściwego kierunku. Podkreślił też, że nagroda ma też inny, ważniejszy wymiar.

Innowacje są kluczowe

- Oczywiście przyjemnie jest otrzymać tę nagrodę i potwierdzić, że ta działalność własna i całego zespołu przekłada się na to, że społeczeństwo potrafi to docenić. To też zachęca innych do tego, aby podążali tym śladem - mówił Strupiński, który jest ojcem polskiego grafenu. Dodał, że osiągnięcia laureatów nagrody pokazują, iż trzeba wyzbyć się kompleksów, bo nad Wisłą potrafimy robić ciekawe rzeczy na najwyższym poziomie, które znajdują potem odzwierciedlenie w sferze biznesowej, czy społecznej. Gość TVN24 podkreślił, że innowacje są kluczowe dla rozwoju, ale poza naukowymi odkryciami potrzebne są też techniczne wdrożenia, które pozwolą wykorzystać te opracowane technologie. Zdaniem Strupińskiego w Polsce brakuje promocji biznesowej dokonań naukowców. - To wsparcie jest konieczne w przypadku dużych przedsiębiorstw, które powinny uruchomić wreszcie myślenie innowacyjne i chęć do wprowadzania zmian, które będą służyć podniesieniu rentowności, zwiększeniu mocy produkcyjnych, czy jakości produktu - mówił.

Nagroda im. Jana Wejcherta

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to najbardziej prestiżowe nagrody przyznawane przedsiębiorcom – zarówno biznesmenom, innowatorom, ale także działaczom społecznym. Wartości, które przyświecają Nagrodzie, ujęte są w trzech słowach: Wierzyć. Działać. Dawać. Wartości te odpowiadają trzem kategoriom, w których przyznawana jest Nagroda: kategoria Sukces – dla osób, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi, kategoria Wizja i Innowacje – dla osób, które prowadzą innowacyjne bądź wizjonerskie działania szczególnie warte wsparcia i promocji oraz kategoria Działalność Społeczna – dla osób, które swoją pracą i chęcią niesienia pomocy innym, budują systemowe rozwiązania pomagające tysiącom ludzi. Zwycięzców 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta poznamy 22 maja tego roku.

Autor: msz\mtom / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: nagrodaprb.pl

Raporty: