Polska gospodarka w kryzysie. Tak sądzi prawie połowa rodaków

Z kraju

ShutterstockW grudniu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca nie odnotowano znaczących zmian w opinii społecznej na temat stanu polskiej gospodarki

49 proc. Polaków uważa, że gospodarka kraju jest w kryzysie - wynika z badania TNS Polska. Przy czym - podaje TNS - 40 proc. ankietowanych jest zdania, że jest to lekki kryzys, a według 9 proc. gospodarka naszego kraju znajduje się w stanie głębokiego kryzysu. Przeciwnego zdania jest 40 proc. badanych.

W ocenie 40 proc. ankietowanych przez TNS polska gospodarka rozwija się. Zdaniem 37 proc. respondentów jest to jednak powolny rozwój. O dynamicznym rozwoju przekonane jest jedynie 3 proc. badanych.

Bez zmian

"W grudniu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca nie odnotowano znaczących zmian w opinii społecznej na temat stanu polskiej gospodarki" - napisano. 41 proc. badanych uważa, że następne trzy lata nie przyniosą zmiany, jeśli chodzi o materialne warunki życia. 6 proc. nie ma jednoznacznego zdania na ten temat, a pozostali uważają, że w ciągu najbliższych trzech lat nastąpi zmiana warunków życia ludności. Z czego 27 proc. uważa, że warunki życia zmienią się na lepsze i podobny odsetek respondentów (26 proc.) uważa, że ulegną one pogorszeniu. Badanie przeprowadzono w dniach 2-7 grudnia na grupie 1051 osób.

Premier: gospodarka i rozwój ma być priorytetem kolejnych miesięcy:

Premier: gospodarka i rozwój ma być priorytetem kolejnych miesięcytvn24

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock