Przegląd prasy. Listonosz zostawi przesyłkę w Żabce

TVN24 Biznes

Żabka sprzedanaTVN24 BiS
wideo 2/3

Poczta Polska udostępni odbiór przesyłek w sklepach Żabka i Freshmarket w całej Polsce - podaje dziennik "Rzeczpospolita".

Kurierzy i listonosze Poczty Polskiej od połowy listopada będą mogli zostawiać paczki w sklepach Żabka i Freshmarket. Jak podała „Rzeczpospolita” obie firmy nawiązały właśnie współpracę, która w pierwszej kolejności będzie dostępna w 450 sklepach w Warszawie i województwie mazowieckim, a następnie ma być rozwijana w całym kraju.

Dla internautów

W ten sposób Poczta Polska chce zbudować największą w Polsce sieć tzw. punktów odbioru, z której będą korzystali najczęściej internauci robiący zakupy online. Do tej pory Poczta oferowała klientom dostawę bezpośrednio pod wskazany adres lub osobisty odbiór – albo w placówce pocztowej, albo w kioskach Ruchu czy na stacjach paliw Orlen.

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w kraju sieci sklepów typu convenience (produkty pierwszej potrzeby, blisko miejsca zamieszkania), prowadzonych pod markami Żabka i Freshmarket. Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej spółki, łącznie Żabka Polska posiada około 4,7 tys. sklepów.

Autor: msz//dap / Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: media.poczta-polska.pl