To praca idealna dla niego - każdy z nas chciałby, aby takie słowa wypowiedział rekruter na widok naszego CV. Podpowiadamy, co zrobić, aby to osiągnąć.
Co zrobić, aby pokazać w CV, że idealnie pasujemy do stanowiska, na które kandydujemy? Oto pięć rad, których warto rozważyć przed wysłaniem naszego CV.
1. Dowiedz się
Zanim wyślemy nasze CV na stanowisko, które chcielibyśmy objąć, powinniśmy zebrać jak najwięcej kluczowych informacji o firmie, w której chcemy pracować. Powinniśmy sprawdzić, jakimi projektami będziemy mogli się w niej zajmować, jakie przedsiębiorstwo stosuje rozwiązania, jak buduje przewagi nad konkurencją. Warto też dokładnie przeanalizować ofertę pracy i wypunktowane w nim wymagania. Kiedy to zrobimy, to powinniśmy tak dopasować nasze CV, aby idealnie odpowiadać oczekiwaniom. Nie warto jednak zawyżać swoich kompetencji i kłamać, bo oszustwo szybciej niż myślimy wyjdzie na jaw.
2. Personalizacja
Przygotowując życiorys, należy również dopasować naszą zawodową ścieżkę pod ofertę pracy, która nas interesuje. Należy to zrobić tak, aby rekruter widział, czego oczekujemy i jakie mamy pragnienia związanie z nowym miejscem pracy. Należy zatem podsumować to, co do tej pory osiągnęliśmy oraz zaznaczyć, dlaczego chcemy pracować u pracodawcy, do którego aplikujemy. Warto również podkreślić, co firma zyska na naszym zatrudnieniu. W ten sposób pokażemy, że my pasujemy do firmy, a ona do nas.
3. Przykłady
Pamiętaj, że nie wystarczą ogólnikowe stwierdzenia. Jeśli mówimy o swoich doświadczeniach zawodowych i osiągniętych sukcesach, to powinniśmy posługiwać się konkretnymi przykładami np. zrealizowanych projektów. Muszą one pokazywać, ż dobrze znamy branżę i rynek.
4. Specjalista
W lektury naszego CV i listu motywacyjnego powinno wynikać, że jesteśmy specjalistami w danej dziedzinie. Dlatego warto nie tylko dokładnie opisać obowiązki w poprzednich firmach i podkreślić zdobyte umiejętności, ale także wykazać, że nasza wiedza i doświadczenie przydadzą się w firmie, do której aplikujemy.
5. Hobby
To rubryka, którą wielu kandydatów traktuje po macoszemu. To błąd, bo to, jakie mamy zainteresowanie, może wiele o nas powiedzieć osobie rekrutującej nas do pracy. Jeśli więc firma, do której aplikujemy wspiera np. aktywność fizyczną, to warto wspomnieć, że ukończyliśmy maraton, czy uprawiamy żeglarstwo. Jeśli zaś duży nacisk kładzie na społeczną odpowiedzialność biznesu, to nie powinniśmy się wstydzić tego, że byliśmy wolontariuszami np. w organizacji pozarządowej.
Na co zwracają uwagę rekrutacyjny? Zobacz materiał wideo:
Autor: red / Źródło: tvn24bis.pl, Grupa Pracuj
Źródło zdjęcia głównego: pexels.com