Prestiżowa nagroda dla Google Polska. "Urzeczywistnia amerykańskie wartości"

Źródło:
TVN24 Biznes
Prestiżowa nagroda dla Google Polska. Relacja Marcina Wrony
Prestiżowa nagroda dla Google Polska. Relacja Marcina Wrony
Fakty TVN
Prestiżowa nagroda dla Google Polska. Relacja Marcina WronyFakty TVN

Firma Google Polska otrzymała Nagrodę Sekretarza Stanu za doskonałość korporacyjną. Firma została nagrodzona za zaangażowanie na rzecz promowania równości płci, wspieranie kobiet w dążeniu do stanowisk kierowniczych i w inicjatywach technologicznych. W uroczystości wzięli udział sekretarz stanu USA Antony Blinken oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski.

- Podczas moich podróży po świecie odwiedziłem 75 państw, gdzie widziałem ogromne zapotrzebowanie, zainteresowanie i ogromną atrakcyjność, jaką niesie ze sobą amerykańska przedsiębiorczość. Widziałem możliwości, jakie amerykański sektor prywatny ma w rozwiązywaniu najważniejszych wyzwań stojących przed nami - mówił Antony Blinken, sekretarz stanu USA.

W poniedziałek w Departamencie Stanu USA odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Sekretarza Stanu za doskonałość korporacyjną (ACE). Wśród zwycięzców znalazła się firma Google Polska.

Firma została nagrodzona m.in. za zaangażowanie na rzecz promowania równości płci w swoich biurach w Polsce, wspieranie kobiet w dążeniu do stanowisk kierowniczych i w inicjatywach technologicznych, a także wsparcie zawodowe dla Ukrainek, które znalazły schronienie w Polsce.

Ambasador Mark Brzezinski o Google Polska

Zdaniem ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego, Google Polska jest świetnym przykładem amerykańskiej odpowiedzialności korporacyjnej. - To, co widzimy w Polsce, to fakt, że zbiorowe bezpieczeństwo działa. Jak mówimy w Polsce: Polska jest bezpieczna, Polska jest zabezpieczona. Nawet w czasie kryzysu w Europie Wschodniej - podkreślał podczas wystąpienia Mark Brzezinski.

Nagroda dla Google Polska została wręczona przez ambasadora USA w Polsce Marka Brzeinskiego.youtube.com/@StateDept

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce zwracał przy tym uwagę na współpracę z sektorem prywatnym w sprawie pomocy milionom ukraińskich uchodźców w Polsce. - Amerykańska społeczność biznesowa kwitnie w Polsce. Obecnych jest ponad 1500 amerykańskich firm zatrudniających ponad 300 tysięcy osób. Ale nawet na tym tle wyróżnia się Google Polska - mówił Brzezinski.

- Google Polska nie tylko sprowadza amerykański kapitał do Polski. Projektuje również i urzeczywistnia amerykańskie wartości. Google Polska angażuje się w tworzenie równego środowiska dla kobiet i dziewcząt poprzez inicjatywy takie jak Sukces Pisany Szminką - dodał ambasador.

Mark Brzezinski zamieścił również wpis w serwisie X (dawniej Twitter), gdzie wskazał na zaangażowanie amerykańskich firm we wspieraniu kobiet w osiąganiu stanowisk kierowniczych oraz zachęcanie dziewcząt do rozwoju zawodowego w dziedzinach związanych z nauką.

Nagrodę z rąk Marka Brzezinskiego odebrała Marta Poślad, dyrektor ds. Polityki publicznej Europy Środkowo-Wschodniej i Transatlantyckiej w Google.

Firma Google Polska została doceniona m.in. za zawodową pomoc dla kobiet, które do Polski uciekły przed wojną w Ukrainie. - To są tysiące kobiet i dziewczynek w Polsce, ale także tysiące Ukrainek, które musiały porzucić swój dom, znalazły się w Polsce i musiały od nowa zacząć budować swoje życie. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy im pomóc - powiedziała Marta Poślad w rozmowie z "Faktami" TVN.

- Jesteśmy ogromnie dumni z tego, że poprzez prowadzone przez nas projekty zwiększamy reprezentację kobiet w sektorze technologii. Jest nam bardzo miło, że zostało to docenione przez Departament Stanu - podkreśliła. - Mamy nadzieję, że wiele firm, małych i dużych, będzie zainspirowanych naszą nagrodą i dołączy do nas w rozwijaniu umiejętności cyfrowych kobiet i dziewczyn - dodała Marta Poślad.

Nagroda Sekretarza Stanu za doskonałość korporacyjną

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: Innowacje, Bezpieczeństwo ekonomiczne kobiet, Zrównoważone łańcuchy dostaw.

Zwycięskie firmy:

  • Kentegra Biotechnology (Innowacje),
  • Avertra Corp. (Bezpieczeństwo ekonomiczne kobiet),
  • Google Polska (Bezpieczeństwo ekonomiczne kobiet),
  • Parsyl Inc. (Zrównoważone łańcuchy dostaw),
  • Ampersand USA Inc. (Zrównoważone łańcuchy dostaw).

Nagrody Sekretarza Stanu za Doskonałość Korporacyjną są przyznawane od 1999 roku. Nagrody mają podkreślić kluczową rolę amerykańskich firm w podnoszeniu standardów postępowania w biznesie.

Autorka/Autor:mb / prpb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: youtube.com/@StateDept

Pozostałe wiadomości

W najbliższych dniach lub tygodniach poznamy stanowisko nie tylko Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Zdrowia, ale również rządu w sprawie składki zdrowotnej - przekazał szef kancelarii premiera Jan Grabiec. Dodał, że na ten temat toczą się rozmowy między resortami.

"Być albo nie być" w rządzącej koalicji. Szef kancelarii premiera komentuje

"Być albo nie być" w rządzącej koalicji. Szef kancelarii premiera komentuje

Źródło:
PAP

Odblokowanie 137 miliardów euro (600 miliardów złotych) z funduszy unijnych pozytywnie wpłynie na profil kredytowy (rating) Polski - uważa agencja Moody's. Jak dodano, środki będą miały pozytywny wpływ na wzrost gospodarczy.

Wielka agencja ratingowa o odblokowaniu gigantycznych pieniędzy dla Polski

Wielka agencja ratingowa o odblokowaniu gigantycznych pieniędzy dla Polski

Źródło:
PAP

Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz zaapelował do polskich rolników o zaprzestanie - w jego ocenie - bezpodstawnego i szkodliwego blokowania granicy z Ukrainą. Blokada osłabia zarówno Ukrainę, jak i Polskę, a wzbogaca Rosję - podkreślił.

Ukraiński ambasador apeluje do polskich rolników

Ukraiński ambasador apeluje do polskich rolników

Źródło:
PAP

Trwający sześć tygodni audyt w Boeingu pozwolił zidentyfikować "wiele problemów" w kontroli jakości produkcji samolotów - podał portal CNN, powołując się na komunikat Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA).

"Wiele problemów" w Boeingu. Wyniki audytu

"Wiele problemów" w Boeingu. Wyniki audytu

Źródło:
CNN

Kilka podmorskich kabli w rejonie Morza Czerwonego zostało uszkodzonych - poinformowała firma HGC Global Communications. 90 procent danych wymienianych między Europą i Azją przekazywanych jest kablami leżącymi na dnie Morza Czerwonego.

"Niewidzialna siła napędzająca internet". Kable na dnie morza uszkodzone

"Niewidzialna siła napędzająca internet". Kable na dnie morza uszkodzone

Źródło:
PAP, CNN

Włączenie do systemu opakowań po mleku, liczba operatorów, kwestia VAT i luki w przepisach, które mogą prowadzić do nadużyć i oszustw - takie zastrzeżenia do ustawy kaucyjnej zgłaszają przedstawiciele branży napojowej i handlu detalicznego. Zaapelowali, by start systemu przesunąć na 2026 rok.

Szykuje się rewolucja w sklepach. Przedsiębiorcy apelują o zmiany i ostrzegają przed "bombą biologiczną"

Szykuje się rewolucja w sklepach. Przedsiębiorcy apelują o zmiany i ostrzegają przed "bombą biologiczną"

Źródło:
PAP

Komisja Europejska (KE) nałożyła karę ponad 1,8 miliarda euro na Apple. Amerykański koncern miał uniemożliwiać Spotify i innym muzycznym serwisom informowanie użytkowników o tańszych możliwościach płatności poza aplikacją App Store.

Ogromna kara nałożona na Apple

Ogromna kara nałożona na Apple

Źródło:
PAP, Reuters

W obszarze usług wspólnych dla biznesu w Polsce pracuje ponad 435 tysięcy osób – wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu firmy Grafton Recruitment. W 2023 roku wzrost zatrudnienia w sektorze wyniósł 8 procent.

W sektorze zatrudnionych jest ponad 400 tysięcy osób. "Polską interesują się nowi inwestorzy"

W sektorze zatrudnionych jest ponad 400 tysięcy osób. "Polską interesują się nowi inwestorzy"

Źródło:
PAP

Liczba ogłoszeń wynajmu mieszkań rośnie. W styczniu 2024 roku w 17 analizowanych miastach odnotowano 68 tysięcy takich ofert. To dane, które mogą być niepokojące dla właścicieli mieszkań na wynajem. Niewiele osób dostrzega nadchodzące zagrożenia - podkreślono w raporcie Expandera i Rentier.io. Chodzi o możliwy brak warunków do powtórzenia zysków z najmu, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach.

To może zaniepokoić właścicieli mieszkań. "Niewiele osób dostrzega zagrożenia"

To może zaniepokoić właścicieli mieszkań. "Niewiele osób dostrzega zagrożenia"

Źródło:
tvn24.pl

Premier podjął decyzję o likwidacji dwóch instytutów, które zostały utworzone za czasów rządów PiS - powiedział podczas konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Jan Grabiec. Chodzi o Instytut Pokolenia i Instytut De Republica.

Szef KPRM: premier podjął decyzję o likwidacji dwóch instytutów

Szef KPRM: premier podjął decyzję o likwidacji dwóch instytutów

Źródło:
tvn24.pl

Premier Donald Tusk poinformował, że zwróci się do marszałka Sejmu z propozycją uchwały niższej izby parlamentu, wzywającej Komisję Europejską do nałożenia unijnych sankcji na rosyjskie i białoruskie produkty rolne. Zapowiedział też, że wystąpi w najbliższych dniach z konkretną inicjatywą, dotyczącą rewizji niektórych zapisów Zielonego Ładu.

Premier chce sankcji na produkty z Rosji i Białorusi. "Dzisiaj zwrócę się do marszałka Sejmu"

Premier chce sankcji na produkty z Rosji i Białorusi. "Dzisiaj zwrócę się do marszałka Sejmu"

Źródło:
PAP

Scenariusz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych o 55 procent na 2030 rok jest dla Polski trudny. Można się domyślać, że cele również na 2040 rok będą dla Polski nieosiągalne - powiedziała w poniedziałek w Brukseli ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.

"Nieosiągalne". Ministra o celach klimatycznych

"Nieosiągalne". Ministra o celach klimatycznych

Źródło:
PAP

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) to wydarzenie tygodnia na krajowym rynku finansowym. Decyzja w sprawie stóp procentowych zostanie podjęta po zapoznaniu się przez RPP z najnowszą projekcją inflacji. Kredytobiorcy czekają też na decyzję rządu w sprawie wakacji kredytowych. W tym tygodniu mogą się też rozstrzygnąć dalsze losy zerowej stawki VAT na podstawowe produkty żywnościowe.

Gorący tydzień w gospodarce. "Posiedzenie będzie niezwykle ważne"

Gorący tydzień w gospodarce. "Posiedzenie będzie niezwykle ważne"

Źródło:
PAP

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński zadeklarował w poniedziałek, że polski rząd będzie przekonywał władze Niemiec do zniesienia kontroli na granicy. Szef polskiego MSWiA ma rozmawiać w tej sprawie ze swoją niemiecką odpowiedniczką.

Co dalej z kontrolami na granicy z Niemcami? Jest deklaracja ministra

Co dalej z kontrolami na granicy z Niemcami? Jest deklaracja ministra

Źródło:
PAP

Związek zawodowy Verdi w poniedziałek wezwał personel naziemny linii lotniczych Lufthansa do kolejnego już strajku ostrzegawczego, który tym razem ma się odbyć w czwartek i piątek. Pasażerowie muszą być przygotowani na ograniczenia i odwołania lotów.

Zapowiedź kolejnego strajku pracowników giganta

Zapowiedź kolejnego strajku pracowników giganta

Źródło:
PAP

Główny Urząd Statystyczny w czwartym kwartale 2024 roku planuje udostępnić kalkulator inflacji indywidualnej. Jak wskazano, dzięki temu narzędziu będzie można oszacować stopę inflacji dotykającą własnego gospodarstwa domowego.

Nowe narzędzie od GUS. "Każdy będzie mógł oszacować stopę inflacji"

Nowe narzędzie od GUS. "Każdy będzie mógł oszacować stopę inflacji"

Źródło:
PAP

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod BNP Paribas Bank Polska. Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości SMS z fałszywą informacją o rzekomej konieczności zweryfikowania swojej tożsamości.

Klienci dużego banku na celowniku oszustów. Skutki mogą być "bardzo przykre"

Klienci dużego banku na celowniku oszustów. Skutki mogą być "bardzo przykre"

Źródło:
tvn24.pl

Organizacje pozarządowe apelują do ministerstw o wprowadzenie zakazu używania w szkole telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych - informuje w poniedziałek dziennik "Rzeczpospolita". Choć wydaje się, że ustawowy zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach mógłby spotkać się z dużym oporem ze strony uczniów, dla ich rówieśników za granicą to codzienność - zauważa gazeta.

Zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach? List otwarty

Zakaz korzystania ze smartfonów w szkołach? List otwarty

Źródło:
"Rzeczpospolita"

Usługi kosmetyczne od 1 kwietnia 2024 roku mają być objęte niższym podatkiem VAT. Opublikowano projekt rozporządzenia w tej sprawie. Ministerstwo Finansów podało, o ile mogą się zmniejszyć wpływy do budżetu państwa z tego tytułu.

Obniżka podatków dla jednej branży. Podano koszt

Obniżka podatków dla jednej branży. Podano koszt

Źródło:
tvn24.pl

Spółka Centralny Port Komunikacyjny poinformowała o unieważnieniu przetargu na audyt dotyczący zatrudnienia i wynagrodzeń. Spółka tłumaczy to "troską o najwyższe standardy etyczne" oraz "identyfikacją sytuacji mającej znamiona konfliktu interesów". Postępowanie ma zostać powtórzone.

CPK unieważniła kolejny przetarg na audyt. "W trosce o najwyższe standardy etyczne"

CPK unieważniła kolejny przetarg na audyt. "W trosce o najwyższe standardy etyczne"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W sobotę o północy zakończyły się tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją. Taką decyzję podjął wcześniej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Resort przekazał, że była ona spowodowana "ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tak zwanym szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej".

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Zmiany na granicy z sąsiadem. Od dzisiaj

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Kraje grupy OPEC+ zgodziły się przedłużyć redukcję wydobycia ropy w drugim kwartale roku. Ceny surowca lekko spadają w poniedziałek. 

Jest decyzja w sprawie wydobycia ropy

Jest decyzja w sprawie wydobycia ropy

Źródło:
PAP