Firma Google Polska otrzymała Nagrodę Sekretarza Stanu za doskonałość korporacyjną. Firma została nagrodzona za zaangażowanie na rzecz promowania równości płci, wspieranie kobiet w dążeniu do stanowisk kierowniczych i w inicjatywach technologicznych. W uroczystości wzięli udział sekretarz stanu USA Antony Blinken oraz ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski.
- Podczas moich podróży po świecie odwiedziłem 75 państw, gdzie widziałem ogromne zapotrzebowanie, zainteresowanie i ogromną atrakcyjność, jaką niesie ze sobą amerykańska przedsiębiorczość. Widziałem możliwości, jakie amerykański sektor prywatny ma w rozwiązywaniu najważniejszych wyzwań stojących przed nami - mówił Antony Blinken, sekretarz stanu USA.
W poniedziałek w Departamencie Stanu USA odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Sekretarza Stanu za doskonałość korporacyjną (ACE). Wśród zwycięzców znalazła się firma Google Polska.
Firma została nagrodzona m.in. za zaangażowanie na rzecz promowania równości płci w swoich biurach w Polsce, wspieranie kobiet w dążeniu do stanowisk kierowniczych i w inicjatywach technologicznych, a także wsparcie zawodowe dla Ukrainek, które znalazły schronienie w Polsce.
Ambasador Mark Brzezinski o Google Polska
Zdaniem ambasadora USA w Polsce Marka Brzezinskiego, Google Polska jest świetnym przykładem amerykańskiej odpowiedzialności korporacyjnej. - To, co widzimy w Polsce, to fakt, że zbiorowe bezpieczeństwo działa. Jak mówimy w Polsce: Polska jest bezpieczna, Polska jest zabezpieczona. Nawet w czasie kryzysu w Europie Wschodniej - podkreślał podczas wystąpienia Mark Brzezinski.
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce zwracał przy tym uwagę na współpracę z sektorem prywatnym w sprawie pomocy milionom ukraińskich uchodźców w Polsce. - Amerykańska społeczność biznesowa kwitnie w Polsce. Obecnych jest ponad 1500 amerykańskich firm zatrudniających ponad 300 tysięcy osób. Ale nawet na tym tle wyróżnia się Google Polska - mówił Brzezinski.
- Google Polska nie tylko sprowadza amerykański kapitał do Polski. Projektuje również i urzeczywistnia amerykańskie wartości. Google Polska angażuje się w tworzenie równego środowiska dla kobiet i dziewcząt poprzez inicjatywy takie jak Sukces Pisany Szminką - dodał ambasador.
Mark Brzezinski zamieścił również wpis w serwisie X (dawniej Twitter), gdzie wskazał na zaangażowanie amerykańskich firm we wspieraniu kobiet w osiąganiu stanowisk kierowniczych oraz zachęcanie dziewcząt do rozwoju zawodowego w dziedzinach związanych z nauką.
Nagrodę z rąk Marka Brzezinskiego odebrała Marta Poślad, dyrektor ds. Polityki publicznej Europy Środkowo-Wschodniej i Transatlantyckiej w Google.
Firma Google Polska została doceniona m.in. za zawodową pomoc dla kobiet, które do Polski uciekły przed wojną w Ukrainie. - To są tysiące kobiet i dziewczynek w Polsce, ale także tysiące Ukrainek, które musiały porzucić swój dom, znalazły się w Polsce i musiały od nowa zacząć budować swoje życie. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy im pomóc - powiedziała Marta Poślad w rozmowie z "Faktami" TVN.
- Jesteśmy ogromnie dumni z tego, że poprzez prowadzone przez nas projekty zwiększamy reprezentację kobiet w sektorze technologii. Jest nam bardzo miło, że zostało to docenione przez Departament Stanu - podkreśliła. - Mamy nadzieję, że wiele firm, małych i dużych, będzie zainspirowanych naszą nagrodą i dołączy do nas w rozwijaniu umiejętności cyfrowych kobiet i dziewczyn - dodała Marta Poślad.
Nagroda Sekretarza Stanu za doskonałość korporacyjną
Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: Innowacje, Bezpieczeństwo ekonomiczne kobiet, Zrównoważone łańcuchy dostaw.
Zwycięskie firmy:
- Kentegra Biotechnology (Innowacje),
- Avertra Corp. (Bezpieczeństwo ekonomiczne kobiet),
- Google Polska (Bezpieczeństwo ekonomiczne kobiet),
- Parsyl Inc. (Zrównoważone łańcuchy dostaw),
- Ampersand USA Inc. (Zrównoważone łańcuchy dostaw).
Nagrody Sekretarza Stanu za Doskonałość Korporacyjną są przyznawane od 1999 roku. Nagrody mają podkreślić kluczową rolę amerykańskich firm w podnoszeniu standardów postępowania w biznesie.
Źródło: TVN24 Biznes
Źródło zdjęcia głównego: youtube.com/@StateDept