Z kraju

Z kraju

W piątek ma dojść do spotkania zarządu LOT z protestującymi - bez udziału kamer. Zarząd spółki wystosował do związkowców i protestujących zaproszenie na rozmowy, które ma prowadzić oddelegowany z rady nadzorczej Bartosz Piechota. Związkowcy poprosili o zmianę godziny i miejsca. Zarząd się zgodził.

W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy w nocy z soboty 27 na niedzielę 28 października 15 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy - poinformowała kolejowa spółka.

Zarząd PLL LOT przedstawił strajkującym propozycję kompromisu. Jeden z punktów zakłada, że osoby, które wzięły udział w akcji protestacyjnej i otrzymały zwolnienia dyscyplinarne, będą mogły wrócić do pracy na nowe umowy o pracę. Związkowcy odrzucili propozycję władz spółki.

Strajk w LOT trwa. Polskie Linie Lotnicze LOT, z powodu odmowy wykonania lotu przez kapitana, odwołały czwartkowy popołudniowy rejs z Warszawy do kanadyjskiego Toronto - poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. To już 12. rejs, jaki z powodu trwającego w spółce protestu musiał odwołać w czwartek przewoźnik.

12 listopada ma być dniem wolnym od pracy, ale nie dla wszystkich. Naczelna Izba Lekarska bardzo krytycznie ocenia prawodawstwo, które pozbawia lekarzy prawa do wypoczynku w dzień, który dla wszystkich innych grup zawodowych będzie świętem narodowym – napisał w opublikowanym w czwartek liście prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja.

Pośpiech oraz nieuwzględnienie skutków dla polskiej gospodarki - to niektóre zarzuty senatorów wobec projektu ustanawiającego 12 listopada tego roku dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. - Bardzo niedobrze jest działać pod presją czasu - stwierdził Jan Maria Jackowski z Prawa i Sprawiedliwości. Krytykę w tej sprawie wyraziło też Biuro Legislacyjne.

Rozmawiałem z kilkoma osobami, które znają sprawę i prezesa PLL LOT i to jest osoba, która nie nadaje się do kierowania żadną spółką, ponieważ nie ma kompetencji związanych z zarządzaniem ludźmi, umiejętnością rozmowy, nie ma też doświadczenia życiowego - tak o prezesie PLL LOT Rafale Milczarskim mówił w "Faktach po Faktach" były wicepremier i minister gospodarki Jerzy Hausner.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych żąda, by premier wezwał zarząd PLL LOT do rozmów z pracownikami i by zarząd firmy przywrócił do pracy zwolnionych pracowników - poinformował przewodniczący OPZZ Jan Guz. Zapowiedział także zorganizowanie w sobotę manifestacji pod siedzibą LOT w Warszawie.

Z powodu problemów z załogą, która uczestniczy w siódmym dniu nielegalnego strajku w Polskich Liniach Lotniczych LOT, spółka w środę odwołała 12 rejsów z i do Warszawy - poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego przewoźnika. Dodał, że nie odbędzie się też kilka przylotów do stolicy, z powodów odwołanych wtorkowych rejsów.

Kupowanie leków z niesprawdzonego źródła niesie ze sobą ryzyko. Robiąc medyczne zakupy w internecie warto pamiętać, że istnieje specjalne logo, które umożliwia identyfikację aptek legalnie sprzedających leki na odległość - przypomina Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy czas z letniego na zimowy, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. 28 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godziny 3.00 na godzinę 2.00. Do czasu letniego wrócimy - być może po raz ostatni - 31 marca 2019 roku.

Liczba cudzoziemców ubezpieczonych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wzrosła w Polsce na koniec trzeciego kwartału 2018 roku do 596,1 tysiąca z 423 tysięcy na koniec trzeciego kwartału 2017 roku - podał we wtorek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza pobicie rekordu z drugiego kwartału 2018 roku, kiedy liczba cudzoziemców po raz pierwszy przekroczyła pół miliona.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń mógł ograniczać prawo konsumentów do wypowiedzenia umowy OC, gdy mieli podwójne ubezpieczenie - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nakazał firmie zmianę działań niekorzystnych dla kierowców. Ubezpieczyciel zobowiązał się też do zwrotu części pobranych składek.