Wizz Air poinformował o uruchomieniu nowych połączeń lotniczych z Krakowa do Bolonii, Bukaresztu oraz Walencji. Pierwsze loty zaplanowano na 27 i 28 października 2024 roku. "Obecność tej linii w Krakowie jest dowodem silnego zaangażowania na polskim rynku" - podkreślają przedstawiciele spółki.
Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, przekazała w komunikacie, że wprowadzenie nowych tras z Krakowa podkreśla zaangażowanie tej linii w rozbudowę siatki połączeń oraz oferowanie przystępnych cen bezpośrednich lotów.
Nowe połączenia będą realizowane od 27 października (Bolonia) i 28 października (Walencja i Bukareszt). Loty na tych trasach będą odbywać się trzy - do Walencji i Bukaresztu - lub cztery razy w tygodniu - tak będzie w przypadku Bolonii.
Wizz Air stawia na Polskę
Jak podkreślili przedstawiciele Wizz Air, obecność tej linii w Krakowie jest dowodem silnego zaangażowania na polskim rynku. "Na przestrzeni lat, Wizz Air rozwija swoją ofertę z Krakowa o kolejne trasy, łącząc miasto z wieloma atrakcyjnymi punktami na mapie Europy i poza nią" - wskazano.
Według przedstawionych danych baza operacyjna przewoźnika na lotnisku Kraków Airport od czasu jej otwarcia w 2019 roku obsłużyła ponad 5 milionów pasażerów.
Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko osiągnęło rekordowy wynik, obsługując ponad 9,4 mln podróżnych, a w tym roku planuje osiągnąć poziom 10 mln osób. W wiosenno-letniej siatce połączeń posiada ponad 150 połączeń regularnych do 34 krajów, realizowanych przez 27 linii lotniczych.
Przeczytaj również: Oto najlepsze linie lotnicze świata. Powrót dawnego lidera
Przybywa pasażerów linii lotniczych
Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w pierwszym kwartale br. w polskich portach lotniczych obsłużono niespełna 11 mln pasażerów, czyli o około 1,6 mln więcej niż w ubiegłym roku oraz o ponad 1,6 mln więcej w porównaniu do danych z 2019 roku.
"Wśród portów lotniczych liderem pozostaje Lotnisko Chopina w Warszawie, które obsłużyło w pierwszym kwartale roku prawie 4,3 mln pasażerów i osiągnęło największy wzrost ilościowy względem analogicznego okresu 2023 r. (+765 tys. pasażerów). W dalszej kolejności najwięcej pasażerów i największe wzrosty pod względem liczby obsłużonych pasażerów wykazały Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice (2,2 mln pasażerów, +277,2 tys.) oraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy (1,2 mln pasażerów, +200,5 tys.)" - wylicza ULC.
UCL wyliczył, że w pierwszym kwartale br. wśród przewoźników międzynarodowych liderami pozostają Ryanair (3,4 mln pasażerów), Wizz Air (2,5 mln) oraz PLL LOT (1,8 mln).
Źródło: PAP, tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Petr Leczo/Shutterstock