Odwołano połączenia z lotniska Warszawa-Radom do tunezyjskiego Monastyru. Informację w tej sprawie przekazał TVN24 Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings. - Potwierdzamy, że wyloty do Tunezji z Radomia zostały odwołane przez innego konsolidatora, który był gestorem tych przelotów - wskazał Henicz.
Lotnisko Warszawa-Radom zostało uroczyście otwarte 27 kwietnia br. Jeszcze przed jego uruchomieniem biuro podróży Itaka zaprzestało sprzedaży wyjazdów do Taby, na Majorkę, do Tivatu oraz na Kretę i Kos.
Teraz z siatki połączeń zniknęły też wyjazdy do Monastyru w Tunezji. - Potwierdzamy informację, że wyloty do Tunezji z Radomia zostały odwołane przez innego konsolidatora, który był gestorem tych przelotów - poinformował TVN24 Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings oraz wiceprezes Polskiej Izby Turystyki. Informacje w tej sprawie podawały wcześniej lokalne i branżowe media.
Konsolidator odpowiada za dystrybucję oferty linii lotniczej. Umożliwia również sprzedaż biletów lotniczych biurom podróży.
Wiceprezes biura podróży Itaka o lotnisku Warszawa-Radom
W ofercie Itaki nadal pozostają jednak inne kierunki z wylotami z lotniska Warszawa-Radom. - Proponujemy sześć kierunków z wylotem z Radomia: Turcja, Bułgaria, Albania, Grecja, Francja, Włochy, największą popularnością cieszą się Turcja i Albania. Jesteśmy już coraz bliżej głównego sezonu wakacyjnego i nie przewidujemy kolejnych korekt w planach wylotów - zaznaczył Henicz. Wycieczki z południa Mazowsza oferują też inne biura podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun&Fun Holidays czy TUI.
Wiceprezes Itaka Holdings stwierdził w odpowiedzi na pytania TVN24, że "bardzo pozytywnie" ocenia atrakcyjność portu Warszawa-Radom. - Jest to nowoczesny port lotniczy, jakich w Polsce jest ciągle mało, zapewniający klientom komfort oczekiwania na wylot w przyjaznym otoczeniu, co z pewnością docenią ci, którzy rozpoczną tam swoją podróż - wskazał Piotr Henicz.
Anna Dermont, rzeczniczka prasowa Polskich Portów Lotniczych, które zarządzają lotniskiem Warszawa-Radom, już wcześniej wskazywała w przesłanej nam odpowiedzi, że "zmiany w siatce połączeń – zwłaszcza tych czarterowych – są naturalnym procesem biur podróży i wszystkich funkcjonujących lotnisk, nie tylko lotniska w Radomiu". Jak zaznaczała, "oferta i rozkłady lotów portów lotniczych nieustannie ewoluują, aby dopasować się do potrzeb pasażerów".
Pierwsi pasażerowie
Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło w ciągu pierwszego tygodnia funkcjonowania 1729 pasażerów. W tym roku nowy port ma obsłużyć około 200 tys. pasażerów.
Według PPL terminal na początku działalności lotniska będzie w stanie przyjąć około 1 mln pasażerów w ciągu roku, a docelowo nawet ponad 3 mln osób. Koszt inwestycji wyniósł około 800 mln zł.
Źródło: TVN24 Biznes