Tech

Jeżeli dalej korzystasz z tej przeglądarki, to masz problem. Producent już ci nie pomoże

Tech

mat. prasoweMicrosoft kończy ze wsparciem dla swoich starszych wersji przeglądarki Internet Explorer

Zmiany dla milionów internautów. Microsoft zakończył bowiem wsparcie dla starszych wersji przeglądarki Internet Explorer. - Jest to zgodne ze standardami obowiązującymi w branży i pomoże naszym klientom zapewnić najnowocześniejszą ochronę - wyjaśnia rzecznika firmy.

Jak tłumaczy rzeczniczka Microsoftu Jennifer Reynolds, producent już w 2014 roku ogłosił, że kończy aktualizacje i poprawki dla starszych wersji programu Internet Explorer. Przygotowując tym samym internautów na zmiany.

Zgodnie z zaleceniami producenta ci, którzy chcą czuć się w pełni bezpiecznie w wirtualnym świecie powinni od teraz korzystać z przeglądarki Internet Explorer 11 bądź Microsoft Edge.

Narażeni na ataki

Od wtorku Microsoft nadal będzie aktualizował zabezpieczenia i udostępniał poprawki, ale tylko dla wersji przeglądarki Internet Explorer 11. Tym samym, takie udogodnienia stracą użytkownicy, którzy pracują na starszej wersji przeglądarki. Narażając się przy tym samym na wirusy i cyberataki.

- Cyberprzestępcy mają świadomość, że wsparcie kończy się we wtorek - ostrzega Mike Hanley, szef programu badań i rozwoju w Ann Arbor. Jednocześnie alarmując, że użytkownicy, którzy pozostaną przy starszych wersjach przeglądarki Internet Explorer bez "realnej pomocy" od Microsoftu w najbliższej przyszłości, pozostawią szeroki dostęp do swoich danych.

Według danych NetMarketShare.com starsze wersje Internet Explorer stanowią co najmniej 21 proc. udziału w rynku.

Hity polskiego internetu. Co Polacy najchętniej oglądali w tym roku? Materiał "Faktów" TVN:

Dołącz do nas na Snapchacietvn24

Autor: mb/gry / Źródło: Market Watch

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości