Tech

Żart blokował użytkownikom dostęp do kont. "Nie róbcie tego"

Tech

[object Object]
Ekspertka o oszustwach internetowychTVN24 BiS
wideo 2/6

Twitter ostrzega przed żartem obiecującym nową szatę graficzną aplikacji po zmianie daty urodzenia na 2007 rok. Konta użytkowników, którzy zastosowali się do instrukcji, zostały zablokowane. Wszystko dlatego, że platforma wymaga ukończenia 13 lat.

"Proszę, nie róbcie tego" - zaznaczyła firma w tweecie z konta wsparcia technicznego platformy. Spółka nie zdradziła, ile osób padło ofiarą żartu krążącego od kilku dni w popularnym serwisie społecznościowym.

Jak wskazało BBC, jedna z wiadomości promujących fałszywą informację została przekazana dalej przez blisko 20 tysięcy użytkowników.

Twitter - od ilu lat?

Osoby, które wykluczyły się z własnego profilu, mogą go odblokować po zgłoszeniu się do pomocy technicznej i wykonaniu instrukcji z przesłanego maila lub wypełnieniu odpowiedniego formularza dotyczącego utraty dostępu do konta. Aplikacja automatycznie blokuje osoby młodsze niż 13 lat, uniemożliwiając im przeglądanie treści. Zasada ta została wprowadzona w maju zeszłego roku, a umowa widoczna przy zakładaniu konta wskazuje, że platforma "nie jest przeznaczona dla dzieci". Na terytorium UE spółki dodatkowo nie mogą zawiązywać umów z osobami poniżej 13. roku życia.

Przepis związany jest z wprowadzonym w zeszłym roku rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO).

Autor: mb//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości