Tech

Tech

Amerykanie opracowali robota, który pomoże odpowiednim służbom robić porządki na parkingach. To AVERT, czyli Samodzielne Narzędzie do Transportu Aut w Nagłych Wypadkach. Potrafi mapować otoczenie w trójwymiarze za pomocą kamer i czujników. Został stworzony specjalnie dla służb porządkowych. Może być wykorzystywany do przenoszenia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów oraz przy rozbrajaniu bomb. Robot potrafi unieść 2 tony. Urządzenie wchodzi do masowej produkcji w 2016 roku.

Mobilna aplikacja "Five", której autorem jest 17-letni licealista z Lęborka - Mateusz Mach, mimo krótkiego czasu od startu przyciągnęła dużą uwagę zagranicznych mediów. "Five" umożliwia wysyłanie wiadomości za pomocą gestów. Mach informuje, że dostał już wiele wiadomości potwierdzających, że głuchoniemi wykorzystują aplikację do szybkiej komunikacji.

- Będziemy musieli zaprosić kierowców na prewencyjny przegląd do autoryzowanych serwisów - powiedział na antenie TVN24 BiŚ Robert Mularczyk, rzecznik Toyota Poland. Chodzi o auta z wadliwymi poduszkami powietrznymi firmy Takata. Jak dodał Mularczyk, "na razie nie ma informacji, ile spośród tych aut jest eksploatowanych w Polsce. - Taką informację będziemy mieli zapewne w ciągu najbliższych 5-7 dni. Wiemy, że dla całej Europy jest to liczba 1,25 mln samochodów - ocenił.

29 dolarów - tyle kosztuje czapka Bluetooth Beanie, która umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych, czy słuchanie muzyki. To kolejny przykład inteligentnego ubrania, które wykorzystuje tzw. wearable technology, czyli technologię ubieralną.

Sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych w Rosji spadła w kwietniu o 41,5 proc. w porównaniu z kwietniem r. 2014 i wyniosła 132 456 aut. Była najniższa od kwietnia kryzysowego roku 2009, gdy liczba sprzedanych samochodów wyniosła 136 000.

Rak, choroby neurologiczne, choroby serca i układu oddechowego - to tylko niektóre z zagrożeń na jakie wystawiają nas nasze telefony komórkowe. Naukowcy alarmują, że stałe promieniowanie elektromagnetyczne niszczy nasze zdrowie. Grupa 200 specjalistów z całego świata zaapelowała do ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia o interwencję. - Trzeba działać natychmiast - przestrzegają naukowcy.

Verizon, największy amerykański operator komórkowy, przejmuje za 4,4 mld dolarów czyli 50 dolarów za akcję grupę medialną AOL - poinformowały we wtorek obie spółki. Podpisanie umowy ma na celu stworzenie nowego, potężnego gracza na rynku mediów cyfrowych. Fuzja ma zostać sfinalizowana latem tego roku.