Smażone ryby, koty i fajerwerki. Oto rzeczy, których lepiej nie kupować przez internet

Shutterstock8008316a-a47e-11e4-be86-0025b511226e

Liczba produktów dostępnych w sieci jest ogromna i szybko się rozszerza. Jednak nie wszystko, co znajdziemy w sieci, warte jest kliknięcia i sprowadzenia do domu. Oto lista rzeczy, które lepiej kupować metodą tradycyjną.

1. Leki

Coraz powszechniejszym staje się kupowanie leków przez internet, co może być ryzykowne. Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) ostrzega, że większość produktów medycznych sprzedawanych online jest fałszywych bądź zalicza się je do "złych wersji" tych generycznych, które są zbyt słabe albo zbyt mocne dla poszczególnego organizmu. FDA ostrzega, że część z nich zawiera także groźne składniki lub są przeterminowane.

Lekarze zachęcają do wizyty i konsultacji potencjalnego zakupu danego leku, a także sprawdzania, czy jest on licencjonowany w kraju.

2. Zwierzęta

To nie jest dobry pomysł, aby kupować zwierzęta przez internet. Zdecydowanie lepiej jest po prostu udać się do miejsca, skąd możemy zabrać zwierzę. Często w taki sposób możemy także zapobiec oszustwom.

O przypadkach oszustw przy przeprowadzaniu takich transakcji drogą internetową alarmuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Zwierząt. Poza tym, podczas takich transakcji nie są przestrzegane podstawowe normy, np. w przypadku podróży międzynarodowej brakuje aktualnych certyfikatów inspekcji weterynaryjnej. Niechlubnym przykładem są tutaj “hipoalergiczne koty”, często sprzedawane tą drogą. Dlatego też, aby uniknąć nieprzyjemności dla siebie jak i transportowanego szczeniaka, warto pozostać przy tradycyjnej formie zakupu.

3. Smażone potrawy

Jedzenie smażonych frytek, czy kurczaka w restauracji jest dużą pokusą dla ludzi pochłoniętych szybkim tempem dzisiejszego życia. Jednak nie jest dobrym rozwiązaniem zamawianie takich zestawów do domu. Główną przyczyną jest czas dostarczenia jedzenia, które zajmuje więcej niż kilka minut. A to odbija się negatywnie na jakości jedzenia. Bo, jak podkreślają dietetycy, potrawy smażone należy spożywać zaraz po usmażeniu.

4. Fajerwerki

Fajerwerki są niebezpieczne nie tylko przy niewłaściwym użyciu, ale także stanowią zagrożenie, gdy są źle zapakowane. Co poddaje pod wątpliwość stosowność ich zamawiania przez internet. W Stanach Zjednoczonych fajerwerki stały się również przedmiotem regulacji prawnych, niektóre bardziej restrykcyjne zakazują nawet sprzedaży online takich produktów. Illionis, Ohio oraz Vermont, na przykład, pozwalają na sprzedaż jedynie zimnych ogni.

5. Kawa z dostawą do domu?

Jako innowacyjny, w kontekście wszystkich wyżej wymienionych rzeczy, należy postrzegać również ruch zapowiedziany przez jedną z sieci. Chce ona zaoferować swoim klientom kawę z dostawą. W drugiej połowie 2016 roku firma planuje rozszerzyć swoją ofertę poprzez uruchomienie takiego systemu.

Wyjątkową pokusą dla klientów będzie możliwość sięgnięcia po stałe zlecenie. Wyobraźmy sobie kawę dostarczaną codziennie do mieszkania, bądź na biurko twojej pracy. Howard Schultz, dyrektor wykonawczy sieci, jest przekonany, że szeroka oferta internetowa pozwoli wyraźnie zwiększyć przychody firmy.

Jednakże, czy możemy mieć pewność, że kawa, która dotrze będzie jeszcze wystarczająco ciepła, a tym samym odpowiednia do wypicia? Dodatkowo nie znamy szczegółów procedury zwrotu takiego produktu. Dlatego też, warto zastanowić się, czy nie lepiej przyzwyczaić organizm do nieco wcześniejszego wstawania i przygotowania kawy we własnym zakresie.

Zakup przez internet a odstąpienie od umowy. Blajer wyjaśnia
Zakup przez internet a odstąpienie od umowy. Blajer wyjaśniaTVN24 Biznes i Świat

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl, marketwatch.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości