Pieniądze

Pieniądze

Spirala zadłużenia to nie powód do wstydu. "Pokonaj swoje długi"

Osobom, które wpadły w spiralę zadłużenia, towarzyszą często wstyd i poczucie bezradności. Dlatego potrzebują wsparcia - uważają autorzy warsztatów dla dłużników, które rozpoczęły się w poniedziałek w Olsztynie. Pomocą dla zadłużonych ma być też bezpłatny kurs online "Pokonaj swoje długi".

Dwa lata i 10 mld zysku. Państwowe spółki dały zarobić

Dywidendy wypłacone w spółkach Skarbu Państwa od kwietnia 2013 r. wyniosły 10,2 mld zł, a wartość zrealizowanych procesów prywatyzacyjnych wyniosła 4,2 mld zł - poinformował w poniedziałek ustępujący ze stanowiska minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Wakacyjny koszmar. Zobacz, jak uniknąć kłopotów na urlopie

Noclegi, transport, wizy, ubezpieczenie – to tylko część spraw, które musimy załatwić przed wyjazdem na wakacje. Warto zatem wiedzieć, na co podczas załatwiania formalności zwrócić szczególną uwagę. Przypomina o tym UOKiK i ponad 30 innych instytucji biorących udział w akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?".

Jeśli szukasz pracy, rób to dobrze. CV to połowa sukcesu

Praca w handlu, sprzedaży lub w zupełnie innej branży? Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu ogłoszeń. Jednak wraz ze wzrostem ich liczby rośnie też liczba chętnych na pracę. Warto więc dobrze się przygotować i zastanowić, jak przedstawić naszą kandydaturę. Kluczowe jest tutaj CV. Jak dobrze je przygotować? Wyjaśnia Paweł Blajer.

Prezes Deutsche Banku odchodzi, ale "nie chce obciążać firmy". "Nie weźmie odprawy"

Jeden z odchodzących prezesów Deutsche Banku Anshu Jain nie otrzyma odprawy ani żadnej rekompensaty za pracę jako doradca w banku przez najbliższe miesiące - pisze Reuters, powołując się na informacje niemieckich mediów. W ubiegłym tygodniu Anshu Jain, ale też drugi z prezesów - Juergen Fitschen - podjęli decyzję o rezygnacji z pełnionych funkcji.

Pasieka na dachu hotelu, miodowy biznes w ogrodzie. Na tym też można zarobić

Hodowla pszczół to może być dobry biznes. Ale czy taka działalność możliwa jest w mieście? Okazuje się, że na świeżym miodzie można zarobić także w miejskiej dżungli. Ile i jak? Katarzyna Karpa-Świderek odwiedziła jeden z warszawskich hoteli, gdzie na dachu szef kuchni hoduje pszczoły. Zapytała też zawodowego pszczelarza, jak na pszczołach zarobić.

Drony wlatują na polski rynek. Zrób "prawo jazdy" i zarabiaj nawet kilka tysięcy złotych dziennie

Nawet 4 tys. złotych dziennie - na taką stawkę może liczyć operator drona. Wcześniej musi jednak przejść przez kosztujące nawet 12 tys. złotych szkolenie, zdać specjalny egzamin i kupić drogi sprzęt. Taka inwestycja może jednak szybko się zwrócić, bo na młodym rynku firm świadczących takie usługi wciąż szybciej przybywa klientów, niż konkurencji. Jak zostać operatorem drona?

Żyją w skrajnej biedzie, bo płacą za opiekę zdrowotną. Bank Światowy ostrzega

Co najmniej 400 mln ludzi na całym świecie nie ma dostępu do tak podstawowych świadczeń medycznych, jak opieka nad kobietą w ciąży, szczepienia dzieci, leczenie gruźlicy, a nawet do wody pitnej - wynika z piątkowego raportu WHO i Banku Światowego. Dokument wskazuje, że 6 procent mieszkańców badanych krajów żyje w skrajnym ubóstwie i dysponuje dziennie jedynie kwotą 1,25 dolara, gdyż opłacają oni koszty opieki zdrowotnej.

Kredyty zaczynają drożeć. To dopiero początek rosnących rat

Niskie stopy procentowe to tanie kredyty, także te mieszkaniowe. Jednak na rynku już widać oznaki podwyżek. Wszystko za sprawą wzrostu kluczowej dla oprocentowania stawki WIBOR. Co więcej, prognozy wskazują, że to dopiero początek wzrostów kosztu kredytów. Z rosnącymi ratami trzeba się liczyć przez co najmniej dwa najbliższe lata - wynika z danych, które zebrał Lion’s Bank.

Sejm znowelizował ustawę hazardową. Co się zmieni?

Nowelę ustawy hazardowej, której celem jest umożliwienie prowadzenia działalności na terytorium Polski przez spółki europejskie i doprecyzowanie przepisów podatkowych, uchwalił w piątek Sejm. Za głosowało 242 posłów, przeciw było 186, wstrzymało się 6.

Kwota wolna od podatku musi wzrosnąć. Chcą tego Polacy

Dwie trzecie Polaków (66 proc.) uważa, że obecnie obowiązująca kwota wolna od podatku jest nieodpowiednia - za niska lub za wysoka, 14 proc. uważa, że jest taka jak powinna, a co piąty z nas (20 proc.) nie ma zdania na ten temat - wynika z badania CBOS.

Amazon na celowniku Brukseli. Przez e-booki

Komisja Europejska wszczęła w czwartek postępowanie antytrustowe wobec amerykańskiej księgarni wysyłkowej Amazon w sprawie wybranych praktyk biznesowych tej firmy przy sprzedaży e-booków w UE.

Płaca minimalna w górę. Czy szef może jej odmówić?

Rząd przyjął propozycję wzrostu płacy minimalnej o 100 zł, do 1850 zł (1355 zł netto) od początku 2016 roku. Jeżeli propozycje przyjmą przedstawiciele pracodawców i pracowników, to kwota zostanie podwyższona. Czy to oznacza automatyczną podwyżkę, czy szef może jej odmówić? Na te pytania odpowiadała Zuzanna Rosner-Laskorzyńska z Kancelarii Raczkowski Paruch w rozmowie z Pawłem Blajerem.

Virgin wprowadziła roczny płatny urlop dla ojców

Szef i założyciel grupy Virgin Richard Branson wprowadził w swych firmach 12-miesięczny urlop tacierzyński. Od wtorku zarówno młode mamy, jak i świeżo upieczeni ojcowie mają prawo do pełnopłatnego urlopu rodzicielskiego - podał amerykański tygodnik "Time".

Szczurek: indywidualne prawa podatnika będą lepiej chronione

W nowej ordynacji podatkowej indywidualne prawa podatnika będą lepiej chronione - ocenił minister finansów Mateusz Szczurek. W czwartek we Wrocławiu szef resortu uczestniczył w panelu na temat biznesu w Polsce, który odbywał się w ramach Wrocław Global Forum.

Płaca minimalna: za wysoka, czy za niska?

Płaca minimalna często może szkodzić tym, którym powinna pomagać - uważa Łukasz Kozłowski z Pracodawców RP, który był gościem TVN24 Biznes i Świat. Z kolei według Andrzeja Radzikowskiego z OPZZ "jeśli płaca minimalna jest wyższa, to lepiej i dla pracownika, i dla biznesu, i dla państwa".