Premier prezentuje program Mieszkanie plus: dla wszystkich Polaków, 10-20 zł za metr

Premier Beata Szydło o szczegółach programu Mieszkanie plus
Premier Beata Szydło o szczegółach programu Mieszkanie plus
tvn24bis
tvn24bisPremier Beata Szydło o szczegółach programu Mieszkanie plus

- Ten program jest pierwszym tego typu kompleksowym rozwiązaniem problemów mieszkaniowych Polaków - mówiła o programie Mieszkanie plus na piątkowej konferencji premier Beata Szydło. Jak dodała, czynsz wynajmu takiego mieszkania "będzie od 10-20 złotych za metr kwadratowy".

Jak mówiła premier Beata Szydło, Mieszkanie plus "jest realnym wsparciem dla Polskich rodzin i tych wszystkich, którzy chcieliby myśleć o założeniu rodziny, chcieliby myśleć o tym żeby ułożyć sobie życie, ale nie stać ich na mieszkanie".

- Ten program, po programie 500 plus, jest programem, który wpisujemy w ten wielki priorytet naszego rządu, czyli wspierania polskich rodzin - dodała.

- Najważniejszym filarem tego programu jest utworzenie narodowego funduszu mieszkaniowego. To będzie fundusz, w którym Skarb Państwa będzie przekazywał grunty. Dzięki temu mieszkania budowane na tych gruntach będą tańsze - powiedziała Szydło.

- To będą mieszkania, które będą w założeniu na wynajem. Zakładamy, że czynsze wynajmu takiego mieszkania będą wynosić od 10-20 złotych za metr kwadratowy. Ale ten wynajem będzie z możliwością dojścia do własności. Jest to program powszechny i dostępny w każdym regionie Polski - dodała szefowa polskiego rządu.

"Chcemy, żeby Polacy mieli szansę na mieszkanie"

- Postanowiliśmy uwzględnić sytuację różnych grup Polaków zarówno tych, którzy mają dochody bardzo niskie, ale też bardzo poważnie traktujemy klasę średnią. Dzisiaj jest tak, że wielu młodych ludzi, którzy zaczynają start w życie, (...) nie stać na to, żeby starać się o własne mieszkanie, nie zadłużając się w sposób taki, który wiąże później przyszłość rodziny nawet na kilkadziesiąt lat - mówiła premier Szydło.

Jak podkreśliła, Mieszkanie plus to także program dedykowany klasie średniej.

- Chcemy, żeby Polacy oszczędzali, żeby mieli szansę, żeby budować swoje oszczędności, ale żeby nie odbywało się to kosztem standardu ich życia. Chcemy, żeby Polacy mieli szansę na mieszkanie i szansę na myślenie o bezpiecznej przyszłości dla swoich rodzin i dla siebie - tłumaczyła premier.

Dla kogo?

- Założeniem w narodowym funduszu mieszkaniowym jest to, że jest to program powszechny, a więc nie wprowadzamy np. ograniczenia wieku, jak było już w programach mieszkaniowych (np. Mieszkanie dla Młodych) - podkreśliła Szydło, zaznaczając jednak, że zapewne będą kolejki chętnych po takie mieszkania.

- Będą musiały być określone kryteria, kto w jakiej kolejności będzie mógł mieszkania uzyskać - dodała.

Jak powiedziała premier, będą preferowane rodziny wielodzietne. - W zależności od tego, jaka będzie liczba dzieci, taka będzie przyznawana punktacja. Będą brane pod uwagę dochody, ale to będzie tylko i wyłącznie wpływało na okres oczekiwania na mieszkanie - wyjaśniała.

Szydło o Mieszkanie plus: jest to program powszechny
Szydło o Mieszkanie plus: jest to program powszechnytvn24

Subkonta mieszkaniowe

Jak mówiła premier, drugim elementem tego programu mieszkaniowego jest wsparcie budownictwa społecznego. Trzecim zaś będą tzw. subkonta mieszkaniowe.

- Bardzo często jest, że ktoś ma już mieszkanie, ale nie stać go na remont tego mieszkania albo chce wybudować dom i też ma problem, bo nie ma na to wystarczających środków - zwracała uwagę premier.

- Stwarzamy możliwość, ażeby powstały tzw. subkonta mieszkaniowe, na które Polacy będą odkładali swoje oszczędności z przeznaczeniem czy to na remont, czy wybudowanie swojego prywatnego domu, czy też zakup mieszkania. Te oszczędności będą dopełniane przez premie, które będzie dawało państwo - wyjaśniała.

Premier Szydło o filarach programu Mieszkanie plus
Premier Szydło o filarach programu Mieszkanie plustvn24

Trzy filary

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa mówił na konferencji prasowej, że problem mieszkaniowy przez wiele lat pozostawał nierozwiązany. - Polska jest w ogonie Europy. Polska jest na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o ilość mieszkań na tysiąc mieszkańców. W Polsce problem deficytu mieszkań jest nierozwiązywalny, szczególnie dla tych, którzy nie mają zdolności kredytowej - mówił Adamczyk i dodał, że dziś należy podjąć zdecydowane działania. - Musimy wykorzystać ten potencjał i zasoby, które posiada polskie państwo - dodał. Szef resortu infrastruktury i budownictwa mówi, że program Mieszkanie plus będzie oparty na zasobach państwa polskiego. Dodał, że rząd przygotował projekt Narodowego Funduszu Mieszkaniowego. - Nasze rozwiązania spowodują, że bieda mieszkaniowa nie będzie udręką milionów Polaków. A mowa o 40 proc. Polaków, którzy nie są dziś w stanie wynająć ani kupić mieszkania, bo nie mają zdolności kredytowej - mówił Adamczyk i dodał, że w rozwiązaniu tego problemu posłużą trzy filary. - To Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, czyli mieszkania na wynajem z dojściem do własności. Dedykujemy również wsparcie budownictwa społecznego, to szeroko pojęte inicjatywy samorządowe oraz inicjatywy TBS, to także budownictwo spółdzielcze. Ma ono potężny niewykorzystany potencjał. Zaoferujemy też możliwości odkładania na własne mieszkania, dom, na modernizację i przebudowę - mówił Adamczyk.

Narodowy Fundusz Mieszkaniowy

Minister Adamczyk, przedstawiając pierwszy filar, czyli Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, mówił, że nie będzie on korzystał ze środków budżetowych. - Skąd zatem na to pieniądze? Skarb Państwa posiada bardzo dużo aktywów, gruntów i nieruchomości. Zostaną one wykorzystane do zabudowy mieszkaniowej. Zostaną one wykorzystane także po to, aby swoisty bank ziemski, jakim będzie Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, również generował środki finansowe na realizację tego programu. Operując na nieruchomościach, które zostają przekazane przez państwo do NFM. Dzięki temu będziemy mogli realizować budownictwo mieszkaniowe dedykowane tym, którzy dziś nie mają zdolności kredytowej - mówił Adamczyk i dodał, że w oparciu o nieruchomości państwa, które będą w dyspozycji funduszu, znajdowane będą środki i instrumenty finansowe pozwalające realizować ten program. - NFM będzie także otwarty na innych, którzy będą chcieli uczestniczyć w tym działaniu. Też będą mogli wnosić swoje nieruchomości - dodał. Minister mówił również, że do realizacji programu będzie potrzebny inwestor zastępczy. - Będzie nim Narodowy Operator Mieszkaniowy. To inwestor zastępczy dla realizacji bezpośrednio tego programu. NOM będzie również realizował dostęp do tych mieszkań. Tu pojawia się kwestia: dla kogo?. Odpowiedź: każdy, kto będzie aplikował o wynajęcie tego mieszkania z dojściem do własności. Zostanie wprowadzona zasada punktacji, bo program jest dedykowany tym, którzy dziś nie mogą liczyć na możliwość zakupu czy wynajmu na rynku komercyjnym. Dzięki punktacji powstanie hierarchia oczekujących na to mieszkanie, ale nikt nie będzie z tego programu wyłączony, co najwyżej będzie na odległym miejscu w kolejce - mówił.

Andrzej Adamczyk wyjaśnia szczegóły programu Mieszkanie plus
Andrzej Adamczyk wyjaśnia szczegóły programu Mieszkanie plustvn24bis

Pomoc w kłopotach

Adamczyk mówił również, że osoby o niskich dochodach, które będą korzystały z wynajmu z dojściem do własności, nie będą musiały się obawiać sytuacji, kiedy np. stracą pracę. - Kiedy po 5 czy 10 latach taka osoba straci pracę, to nie będzie musiała zastanawiać się, skąd weźmie na kolejny czynsz, bo pieniądze, które będą gromadzone w ramach tych kolejnych rat wykupu mieszkania, będą uruchomione na opłatę czynszu. Oczywiście spowoduje to, że oddali się termin całkowitej spłaty, ale wynajmujący w sytuacji szczególnie dla niego trudnej będzie mógł skorzystać z tych odłożonych pieniędzy, aby opłacać czynsz do czasu, kiedy znajdzie pracę - tłumaczył minister.

Adamczyk mówił również, że ma nadzieję, że Narodowy Program Mieszkaniowy zostanie przyjęty przez rząd w czwartym kwartale 2016 r. - Planujemy, że inwestycje w ramach programu Mieszkanie plus zostaną rozpoczęte z początkiem 2018 r. - dodał.

Budownictwo społeczne

Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa mówił, że rząd chce wykorzystać potencjał drzemiący w budownictwie społecznym, czyli np. w TBS-ach, spółkach gminnych czy spółdzielniach mieszkaniowych. - Będziemy preferować budownictwo komunalne. Rezygnujemy z budownictwa socjalnego. Zwiększymy dofinansowanie budownictwa komunalnego do 55 proc. inwestycji. Wprowadzimy też umowy z mieszkańcami mieszkań komunalnych, które będą zawierane na czas określony - mówił Smoliński. Smoliński mówił również, że rząd zechce przywrócić w spółdzielniach mieszkaniowych lokatorskie prawo do lokalu bez możliwości przekształcenia. Spółdzielnia będzie miała możliwość zawrzeć z lokatorem, że on będzie mógł dochodzić do własności - dodał.

Konta mieszkaniowe

Smoliński zapowiedział też, że trzecim filarem będą konta mieszkaniowe, które stworzą możliwość oszczędzania na własną nieruchomość. Rząd miałyby do odłożonych środków dokładać specjalną premię. Środki na nią miałyby pochodzić z wygaszanego programu Mieszkanie dla Młodych. - Nie wprowadzamy kas oszczędnościowo-budowlanych, o których wcześniej mówiliśmy. Te instrumenty nie są najlepszym rozwiązaniem. Najłatwiej będzie zakładać indywidualne konta mieszkaniowe, na których będzie można oszczędzać z minimalnym okresem oszczędzania pięć lat. Chcemy tę ustawę wprowadzić w 2017 r. W 2018 r. rozpoczęłoby się oszczędzanie, a od 2019 r. byłby pierwsze wypłaty premii - mówił Smoliński i dodał, że pieniądze zgromadzone na kontach będzie można wydać na dowolny cel mieszkaniowy. - Przeznaczyć na remont, budowę domu czy kupno mieszkania - wyjaśnił.

Kazimierz Smoliński: wykorzystamy potencjał budownictwa społecznego
Kazimierz Smoliński: wykorzystamy potencjał budownictwa społecznegotvn24bis

Autor: mb,msz/ / Źródło: TVN24 BiS

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Rada Polityki Pieniężnej podczas grudniowego posiedzenia zdecydowała się utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Stopa referencyjna jest obecnie na poziomie 5,75 procent.

Stopy procentowe. Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej

Stopy procentowe. Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej

Autor:
JW/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała w środę o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Taka decyzja nie zaskoczyła ekonomistów. W komentarzach zgodnie przyznają, że na ewentualne obniżki trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

RPP nie rusza stóp. Czy obniży je w 2024 roku?

RPP nie rusza stóp. Czy obniży je w 2024 roku?

Autor:
mp
Źródło:
TVN24 Biznes

Newag dementuje informacje portalu Onet i jego rozmówców, czyli grupy hakerów wynajętych przez konkurencyjną firmę - SPS Mieczkowski, dotyczące wywoływania celowych awarii pociągów - podał Newag. W środę kurs spółki mocno zanurkował.

Mieli celowo wywoływać usterki w pociągach. Kurs zanurkował, jest stanowisko spółki

Mieli celowo wywoływać usterki w pociągach. Kurs zanurkował, jest stanowisko spółki

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała w środę o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Główny analityk Expander Advisors Jarosław Sadowski zaznacza, że raty kredytów hipotecznych i tak spadną, ponieważ zarówno trzy miesiące temu, jak i sześć miesięcy temu, a taka jest zwykle częstotliwość aktualizacji oprocentowania, stawki WIBOR były zdecydowanie wyższe niż obecnie.

Co z ratami kredytów? Wyliczenia

Co z ratami kredytów? Wyliczenia

Autor:
mp
Źródło:
TVN24 Biznes

W Sejmie odbyła się dyskusja nad projektami zamrożenia cen energii, gazu i ciepła. Rządowym i grupy posłów demokratycznej opozycji. Sejm zagłosował za przekazaniem projektu opozycji do dalszych prac. Rządowy został odrzucony.

Zamrożenie cen energii. Rządowy projekt nie przeszedł

Zamrożenie cen energii. Rządowy projekt nie przeszedł

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Przyszłość wakacji kredytowych nadal nie jest znana. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk na początku środowego posiedzenia Sejmu wnioskował o uzupełnienie porządku obrad o rządowy projekt dotyczący przedłużenia tego rozwiązania. - Co państwo powiecie mieszkańcom Wilanowa i Jagodna, którzy z tych kredytów korzystają? - pytał z sejmowej mównicy. W ten sposób nawiązywał do odwołania posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych, która miała się zająć projektem PiS. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział, że przeprowadzi "kontrole sprzętu AGD, zamrażarek, chłodziarek we wszystkich komisjach sejmowych".

Poseł PiS pyta o mieszkańców Wilanowa. Marszałek Sejmu zapowiada "kontrole sprzętu AGD, zamrażarek, chłodziarek"

Poseł PiS pyta o mieszkańców Wilanowa. Marszałek Sejmu zapowiada "kontrole sprzętu AGD, zamrażarek, chłodziarek"

Autor:
mb/dap
Źródło:
tvn24.pl

Waldemar Buda w ostatnim rządzie Mateusza Morawieckiego był ministrem rozwoju. Jednym z jego flagowych projektów był Bezpieczny Kredyt 2 procent. Sam, jak wynika z oświadczenia majątkowego, posiada łącznie trzy kredyty - w tym dwa hipoteczne. Obecnie walczy o zachowanie możliwości wakacji kredytowych. - Żądamy natychmiastowego wznowienia prac komisji finansów publicznych i pracy nad wakacjami kredytowymi. Mamy dobry projekt, który bazuje na rozwiązaniach, które już obowiązywały i spokojnie możemy nad nim pracować - powiedział we wtorek poseł PiS, były minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Dwa kredyty hipoteczne, jeden na samochód. Majątek byłego ministra rozwoju

Dwa kredyty hipoteczne, jeden na samochód. Majątek byłego ministra rozwoju

Autor:
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Agencja ratingowa Moody's wydała we wtorek ostrzeżenie o obniżeniu ratingu kredytowego Chin, twierdząc, że koszty ratowania samorządów lokalnych i przedsiębiorstw państwowych oraz kontrolowania kryzysu na rynku nieruchomości będą ciążyć na drugiej gospodarce świata.

Amerykańska agencja ratingowa ostrzega Chiny

Amerykańska agencja ratingowa ostrzega Chiny

Autor:
JW/ams
Źródło:
Reuters

W 2024 roku będzie podróżować około 4,7 miliarda ludzi, co stanowi historyczny rekord - wynika z szacunków Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Powietrznego (IATA). Zyski linii lotniczych w przyszłym roku wyniosą 25,7 mld dol. wobec 23,3 mld dol. w br. W przyszłym roku dostępnych ma być 40,1 mln lotów.

Wielkie latanie. W przyszłym roku na świecie ma się odbyć ponad 40 milionów lotów

Wielkie latanie. W przyszłym roku na świecie ma się odbyć ponad 40 milionów lotów

Autor:
/ams
Źródło:
PAP

Do Sejmu trafiła autopoprawka do poselskiego projektu nowelizacji ustawy o zamrożeniu cen energii, gazu i ciepła. Z pierwotnej propozycji zniknęły regulacje dotyczące farm wiatrowych, które wzbudziły duże kontrowersje.

Zmiany w projekcie w sprawie cen prądu. Zniknęły kontrowersyjne propozycje

Zmiany w projekcie w sprawie cen prądu. Zniknęły kontrowersyjne propozycje

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Ceny przyprawiają o zawrót głowy - drogo jest już od dawna, ale drożeje także chleb. Ceny będą jeszcze bardziej rosły - piekarze ostrzegają. Winne są ceny energii i rosnące płace. Materiał Łukasza Łubiana, reportera programu "Polska i Świat".

Nasz chleb powszedni coraz droższy. "Ojcowiznę ciągniemy i jak tu teraz zamknąć?"

Nasz chleb powszedni coraz droższy. "Ojcowiznę ciągniemy i jak tu teraz zamknąć?"

Autor:
Łukasz
Łubian,
JW/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Grzegorz Bierecki zgromadził najwięcej oszczędności wśród wszystkich senatorów tej kadencji. Członek Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość przekazał w oświadczeniu majątkowym, że ma w walucie polskiej prawie 8,4 miliona złotych oraz równowartość ponad 2 milionów złotych w euro i dolarach amerykańskich. Grzegorz Bierecki ma też obligacje skarbowe i Fiata 126p.

Ponad 10 milionów złotych oszczędności. Oto najbogatszy senator

Ponad 10 milionów złotych oszczędności. Oto najbogatszy senator

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałkini Senatu, wraz z mężem ma około 467,6 tysiąca złotych oszczędności. Polityczka Koalicji Obywatelskiej jest też współwłaścicielką domu o powierzchni 438 metrów kwadratowych. W swoim portfelu ma też jedną akcję imienną klubu piłkarskiej Ekstraklasy. Na stronach Senatu opublikowano oświadczenie majątkowe Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Akcja klubu piłkarskiego i wielki dom. Majątek marszałkini Senatu

Akcja klubu piłkarskiego i wielki dom. Majątek marszałkini Senatu

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Sprawa przedłużenia wakacji kredytowych budzi duże emocje. Projektami w tej sprawie miała się zająć we wtorek sejmowa Komisja Finansów Publicznych, jednak posiedzenie zostało odwołane. Taka decyzja oburzyła posła Prawa i Sprawiedliwości Waldemara Budę. W związku z tym w Sejmie doszło do gorącej wymiany zdań między byłym ministrem rozwoju i technologii oraz Januszem Cichoniem z Koalicji Obywatelskiej.

Awantura o wakacje kredytowe. "To niepoważna sytuacja"

Awantura o wakacje kredytowe. "To niepoważna sytuacja"

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Tauron ostrzega przed pojawiającymi się w sieci fałszywymi stronami internetowymi, wykorzystującymi logo Grupy. Spółka energetyczna poinformowała, że nie prowadzi w mediach społecznościowych żadnych kampanii promocyjnych dotyczących finansowania inwestycji Grupy.

Tauron ostrzega przed oszustami

Tauron ostrzega przed oszustami

Autor:
/ToL
Źródło:
PAP

Posłowie Polski 2050-Trzeciej Drogi we wtorek wycofali projekt ustawy zakładający przedłużenie obowiązywania wakacji kredytowych. - Podjęliśmy decyzję, że tego typu rzeczy, o tej wadze, będzie już procedował przyszły rząd w ramach projektów rządowych i to jest słuszna decyzja dla pewnego porządku, który musimy zaprowadzić w tym trudnym, przejściowym momencie. Tak po prostu będzie lepiej dla tego projektu - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Podkreślał przy tym, że "nikt nie będzie niczego opóźniał, bo decyzja w sprawie wakacji kredytowych musi być".

Projekt w sprawie wakacji kredytowych wycofany. Marszałek Hołownia wyjaśnia

Projekt w sprawie wakacji kredytowych wycofany. Marszałek Hołownia wyjaśnia

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło ponad 98 tysięcy pasażerów od momentu uruchomienia pod koniec kwietnia 2023 roku. "To już pięć razy więcej niż łącznie w ciągu dwóch lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu" - poinformowała w komunikacie spółka Polskie Porty Lotnicze. W 2024 roku port na południu Mazowsza ma podwoić swój wynik, ale lotnisko jeszcze długo poczeka na zyski.

Lotnisko w Radomiu blisko przekroczenia symbolicznej granicy

Lotnisko w Radomiu blisko przekroczenia symbolicznej granicy

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

Najprawdopodobniej te dwa tematy, czyli mrożenie cen energii i liberalizacja zasad dotyczących energetyki wiatrowej, zostaną rozdzielone - zapowiedział na konferencji prasowej marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Dodał, że temat "uwolnienia energii z wiatru nie zostanie odpuszczony". - Tematem zajmie się Sejm, być może już w trybie projektu rządowego - mówił.

"Z wysokim prawdopodobieństwem tak to się skończy". Hołownia o ustawie wiatrakowej

"Z wysokim prawdopodobieństwem tak to się skończy". Hołownia o ustawie wiatrakowej

Autor:
mp/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot po raz kolejny nie padła główna wygrana. Blisko rozbicia kumulacji było w czterech krajach, gdzie odnotowano wygrane drugiego stopnia. W Polsce najwyższymi były dwie wygrane czwartego stopnia.

Wyniki Eurojackpot z 5 grudnia 2023. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 5 grudnia 2023. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Do Sejmu trafił we wtorek rządowy projekt noweli ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe. Po zmianach limit budżetu na program Bezpieczny kredyt 2 procent w 2024 roku może przekroczyć 1,8 miliarda złotych wobec obecnych 941 milionów złotych - wynika z informacji na stronie Izby Niższej.

Jeszcze więcej na dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Projekt trafił do Sejmu

Jeszcze więcej na dopłaty do kredytów mieszkaniowych. Projekt trafił do Sejmu

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy dotyczącej handlu w niedziele. Zgodnie z nowymi przepisami, jeśli Wigilia przypada na niedzielę, tego dnia będzie obowiązywał zakaz handlu. Z kolei dwie poprzedzające ją niedziele będą niedzielami handlowymi. W tym roku niedziele handlowe przed świętami wypadają 10 i 17 grudnia.

Zmiana terminu niedzieli handlowej w grudniu. Opublikowano ustawę

Zmiana terminu niedzieli handlowej w grudniu. Opublikowano ustawę

Aktualizacja:
Autor:
jw/ToL
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji wszczął postępowanie przeciwko Scott Sportech Polska - poinformował urząd w komunikacie. Zarzuty wobec spółki dotyczą ograniczania konkurencji poprzez podział rynku sprzedaży rowerów. Zdaniem urzędu konsumenci mogli zostać pozbawieni możliwości zakupów produktów przez internet.

Rowerowa spółka pod lupą urzędu. Jest postępowanie

Rowerowa spółka pod lupą urzędu. Jest postępowanie

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował we wtorek o wycofaniu z rynku kilku partii produktów kosmetycznych. Powodem decyzji jest "niewłaściwa jakość mikrobiologiczna".

Kilka partii kosmetyku wycofanych z rynku. Ostrzeżenie GIS

Kilka partii kosmetyku wycofanych z rynku. Ostrzeżenie GIS

Autor:
/ToL
Źródło:
PAP