Honda rusza na podbój świata

Najnowsze

TVN24Honda planuje nowe inwestycje za granicą

Nowe fabryki w Tajlandii, Wietnamie, Indiach, Argentynie i centrum badawcze w Chinach - to inwestycje, które planuje poczynić Honda w najbliższym czasie.

Honda, drugi co do wielkości japoński koncern samochodowy, przewiduje, że sprzedaż w 2007 r. przewyższy zeszłoroczny rekordowy poziom 3,5 miliona samochodów.

Tak dobry wynik, to przede wszystkim rezultat większej produkcji na rynek amerykański. Zachęcona tym sukcesem firma planuje dalsze podnoszenie mocy wytwórczych.

Zarząd koncernu już zapowiedział budowę wartego 246 milionów dol. centrum badawczo rozwojowego w Chinach. Ma ono uczestniczyć w tworzeniu taniego, przeznaczonego na chiński rynek modelu samochodu, sprzedawanego pod marką Guangzhou. Auto trafi do salonów w 2010 r.

Honda chce też wybudować swoją drugą fabrykę w Tajlandii. Warta 200 milionów dol. inwestycja zwiększy produkcję samochodów koncernu w tym kraju do 240 tys. sztuk rocznie. Koszt budowy nowych zakładów produkcyjnych w Wietnamie, Indiach i Argentynie według wstępnych szacunków ma wynieść około 400 milionów dol. Dzięki nim Honda będzie mogła wyprodukować rocznie niemal 400 tys. nowych samochodów i 750 tys. motocykli więcej niż do tej pory.

Koncern szuka możliwości inwestycyjnych za granicą, ponieważ przeżywa problemy na rynku japońskim.

Źródło: bbc.co.uk, webhosting.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24