Heydel chce "światowego" Orlenu

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wojciech Heydel pokieruje Orlenem

- Moja strategia dla spółki będzie się opierać na zwiększeniu efektywności oraz przekształceniu firmy w "spójne międzynarodowe przedsiębiorstwo" - powiedział Wojciech Haydel, wybrany we wtorek na prezesa PKN Orlen.

Haydel, dotychczas pełnił obowiązki prezesa po Piotrze Kownackim, który został zawieszony, był jednak jednym z faworytów na prezesa.

Wcześniej rada nadzorcza koncernu odbyła rozmowy kwalifikacyjne z pięcioma kandydatami wybranymi przez firmę headhunterską (Russell Reynolds Associates). Z wcześniejszych medialnych doniesień wynikało, że największe szanse na fotel prezesa Orlenu ma właśnie Heydel i oraz Jacek Krawiec.

Wojciech Heydel jest uznanym w branży specjalistą od rynku paliwowego hurtowego i detalicznego i od kilku tygodni, od chwili kiedy rada nadzorcza zawiesiła w pełnieniu obowiązków Piotra Kownackiego, kieruje PKN. Jacek Krawiec to menedżer z praktyką w Elektrimie i Impexmetalu. Ostatnio kierował firmą Action.

Każdy konkurs na prezesa Orlenu od początku istnienia koncernu wiąże się z polityką. PKN należy do najbardziej strategicznych firm w kraju (przynosi m.in. 10 proc. rocznych dochodów państwa z akcyzy i VAT). Wybór prezesa to początek zmian kadrowych w Orlenie.

Źródło: RMF FM, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24