Jeździł nim Trump. Dziesięcioletnie ferrari sprzedane na aukcji

Moto

Auctions AmericaNależący do Trumpa samochód marki Ferrari sprzedany

Należący do Donalda Trumpa dziesięcioletni samochód marki Ferrari został sprzedany na aukcji przeprowadzonej w sobotę na Florydzie za 270 tysięcy dolarów - poinformował dom aukcyjny Auctions America. Cena wywoławcza była określona w przedziale 250-350 tysięcy dolarów.

"Donald Trump był prawdopodobnie jedynym prezydentem w historii USA, który posiadał takie sportowe cacko" - zaznaczono w prospekcie reklamowym aukcji.

Ferrari Trumpa

- Zazwyczaj model Ferrari F430, który należał do Trumpa, a był zaprezentowany po raz pierwszy podczas Paris Motor Show w 2004 roku, jest sprzedawany,w zależności od stanu licznika, za cenę od 125 tysięcy dolarów do 175 tysięcy dolarów - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Auctions America, Amy Christie. Christie nie ujawniła, kto jest nabywcą samochodu należącego niegdyś do Trumpa.

Miliarder nabył Ferrari w 2007 r. i przez cztery lata używał jako samochodu prywatnego; przejechał nim łącznie 4 tys. km. Następnie samochód został sprzedany osobie trzeciej i to właśnie ten człowiek osoba (jego tożsamość nie została ujawniona) wystawił samochód wyścigowy na aukcję.

Nie tylko samochód

Miejsca i przedmioty związane z obecnie urzędującym prezydentem lawinowo nabierają wartości. W grudniu został wystawiony na licytację dom w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, w którym prezydent USA Donald Trump spędził pierwsze cztery lata życia. Dom wystawiła na licytację agencja Paramount Realty USA, która oczekiwała, że sprzeda się on za 3-5 milionów dolarów. W lecie 2016 roku, czyli jeszcze przed wyborami prezydenckimi, które wygrał Trump, dom był początkowo wystawiony na sprzedaż za 1,65 mln dolarów. Potem cenę obniżono do 1,2 mln, a ostatecznie sprzedano go za 2,14 mln dolarów.

Autor: mb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Auctions America