TVN24 | Białystok

Jechał o 80 kilometrów na godzinę za szybko. Bo koleżanka była spóźniona

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Suwałki. Policja zatrzymała 20-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 80 kilometrów na godzinę
Suwałki. Policja zatrzymała 20-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 80 kilometrów na godzinęKMP Suwałki
wideo 2/6
KMP Suwałki Suwałki. Policja zatrzymała 20-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 80 kilometrów na godzinę

20-letni mieszkaniec Suwałk (Podlaskie) tłumaczył policjantom, że spieszył się, bo odwoził do domu koleżankę, która była nieco spóźniona. Kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała go, jak jechał volkswagenem z prędkością 150 kilometrów na godzinę. Młody kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci ukarali go również mandatem, a jego konto zasiliło dziesięć punktów karnych. 

Ulica Utrata w Suwałkach często wskazywana jest przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce łamania przepisów ruchu drogowego.

We wtorek (23 listopada) tuż po godzinie 20 kamera nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała tam kierowcę volkswagena, który jechał z prędkością 150 kilometrów na godzinę.

Bo koleżanka była nieco spóźniona

Kierowca jechał z prędkością 150 kilometrów na godzinę KMP Suwałki

- Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Okazało się, że za kierownicą siedział 20-latek. Suwalczanin tłumaczył policjantom, że spieszył się, bo odwoził do domu koleżankę, która była nieco spóźniona – mówi podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 80 kilometrów na godzinę młody kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci ukarali go również mandatem, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Hasło "noga z gazu" zawsze aktualne

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i wpływa na skalę ich skutków.

- W tym roku już 53 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Dlatego hasło "noga z gazu" jest zawsze aktualne! – zaznacza podinsp. Krupa.

Policja zatrzymała kierowcę do kontroli w Suwałkach na ulicy Utrata

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Suwałki

Pozostałe wiadomości