TVN24 | Białystok

Dentysta podejrzany o molestowanie seksualne, na policję zgłosiły się kolejne kobiety

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w sierpniu w jednym z gabinetów stomatologicznych w Lublinie
Do zdarzenia doszło w sierpniu w jednym z gabinetów stomatologicznych w Lublinie Google Earth
wideo 2/3
lublin (1)

51-letniemu dentyście z Lublina, który od sierpnia przebywa w areszcie, grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Lekarz usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą swojej pacjentki do obcowania płciowego. Do śledczych zgłosiły się dwie kolejne kobiety, które miały być przez niego pokrzywdzone. Policja podejrzewa, że takich osób może być więcej. Prosi o kontakt.

Na początku sierpnia 24-letnia kobieta udała się do jednego z gabinetów stomatologicznych w Lublinie na umówioną wizytę. Przyjął ją 51-letni stomatolog, który w trakcie zabiegu miał się dziwnie zachowywać.

- W pewnym momencie opuścił fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta po chwili zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu. Sprawę od razu zgłosiła policji – mówił w sierpniu komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dentysta trafił do aresztu

Grzegorz T. usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą swojej pacjentki do obcowania płciowegoShutterstock

51-letni Grzegorz T. został zatrzymamy. Usłyszał zarzut doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego. Na wniosek policjantów i prokuratora został aresztowany.

- Po sierpniowej informacji o postawieniu zarzutów zgłosiły się do nas dwie inne kobiety. Podejrzewamy, że takich osób może być więcej - mówi teraz kom. Gołębiowski.

Przyjmował też w jednym z gabinetów na terenie powiatu chełmskiego

Według ustaleń policji, stomatolog przyjmował również w jednym z gabinetów na terenie powiatu chełmskiego. - Jego pacjentami mogły być osoby z różnych części województwa - dodaje Gołębiowski.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub posiadają wiedzę w tej sprawie. Można zgłaszać się do Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie przy ul. Północnej 3 - pokój 191, telefon 47 811 57 27 lub do najbliższej jednostki policji, czy też dzwoniąc pod alarmowym numerem telefonu 112. Mundurowi proszą o powoływanie się na numer sprawy RSD-181/21.

Grzegorz T. nie przyznał się do winy

Grzegorz T. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nadal przebywa w tymczasowym areszcie. Śledztwo przeciwko niemu prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin–Południe.

Stomatologowi grozi do 12 lat więzienia.

Śledczy pracują pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe

Autor:tm/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości