TVN24 | Białystok

Ze szpitala zniknął sprzęt medyczny za 80 tysięcy złotych. Policja podejrzewa kradzież

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/ec
Źródło:
tvn24.pl
Łomżyński szpital wojewódzki mieści się przy alei Piłsudskiego 11
Łomżyński szpital wojewódzki mieści się przy alei Piłsudskiego 11Google Earth
wideo 2/10
Łomża

Ze szpitala wojewódzkiego w Łomży (woj. podlaskie) zniknął sprzęt wykorzystywany do endoskopii urologicznej. Leżał w niewielkich kontenerach do sterylizacji. Sprawą zajmuje się policja.

- Trudno powiedzieć, co się stało. Faktem jest, że zaginął – mówi Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora szpitala ds. jakości.

Szpital Wojewódzki w ŁomżyTVN24

Chodzi o sprzęt wykorzystywany do endoskopii urologicznej, który zniknął ze szpitala wojewódzkiego w Łomży. Pracownicy zauważyli ten fakt w czwartek, 11 marca.

"Ciągłość wykonywania zabiegów endoskopowych jest zachowana"

- Sprzęt leżał w niewielkich kontenerach do sterylizacji wielkości około 60 na 30 centymetrów. Wartość sprzętu to około 80 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o ciągłość wykonywania zabiegów endoskopowych, to jest ona zachowana. Zniknęły elementy składowe większych narzędzi, które są wymienne i poddaje się je sterylizacji. Szpital posiada wielokrotność tych elementów – opowiada Jolanta Gryc.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Sprawa została zgłoszona na policję. - Podejrzewamy kradzież. Pracujemy nad ustaleniem sprawcy bądź sprawców – mówi młodszy aspirant Justyna Janowska z KMP Łomża.

Autor:tm/ec

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości