Wrocław

Makabryczne odkrycie na strychu rozbieranego domu. Robotnicy znaleźli zmumifikowane ciało

Wrocław

Aktualizacja:
A. Pawlukiewicz | TVN24 WrocławSłużby na miejscu makabrycznego odkrycia

Robotnicy mieli wyburzyć rozpadający się budynek. Podczas prac rozbiórkowych na strychu znaleźli zmumifikowane zwłoki. Nie wiadomo, kiedy i jak się tam znalazły. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracują teraz policjanci.

Robotnicy pracujący przy rozbiórce trzykondygnacyjnego budynku przy ul. Słowackiego 21 w Wałbrzychu w czwartkowy poranek dokonali makabrycznego odkrycia.

- Podczas prac prowadzonych na strychu znaleźli zmumifikowane zwłoki. Na razie nie wiadomo, czy należą do kobiety, czy mężczyzny, ani jak długo leżały na poddaszu - mówi nadkom. Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza policji. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora.

- Pracowaliśmy przy rozbiórce dachu. W jednym z pokoi była sterta styropianu. Zaczęliśmy wynosić ten styropian i nagle zobaczyliśmy wystające nogi, a potem głowę. Na pewno były to zwłoki ludzkie - mówi portalowi walbrzych24.com jeden z pracowników.

Jak mówi policjantka, obiekt od roku przeznaczony był do rozbiórki. Od tego czasu nikt w nim nie mieszkał. - Dlatego zakładamy, że ciało mogło tam leżeć nawet kilka miesięcy - twierdzi Korościk.

Kamienica niszczała od lat

Przed wojną budynek należał do Wilhelma Seidela, który produkował wozy. W 1937 r. na parterze uruchomiono sklep rybny. Po wojnie tradycję kontynuowano i jeszcze przez wiele lat działała tu centrala rybna.

Od kilku lat trwał spór między miastem a stowarzyszeniem, które chciało, by obiekt trafił na listę zabytków. Od końca września trwa rozbiórka kamienicy.

W poprzednich latach podczas prac remontowych w wałbrzyskich budynkach dokonywano różnych odkryć. Jednak były mniej makabryczne niż to ze strychu przy ul. Słowackiego. Na początku 2014 r. podczas prac na dachu gimnazjum nr 1 robotnicy odnaleźli porzucony przed laty rewolwer i kapcie. Czytaj więcej na ten temat

Na strychu tej kamienicy robotnicy znaleźli zmumifikowane zwłokiwalbrzych24.com

Z kolei w marcu 2015 r. w wałbrzyskim Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia znaleziono butelkę z brązowego szkła. W murze została ukryta 83 lata wcześniej. W środku znajdował się list od mężczyzny, którzy przed wojną pracował w kopalni. Po latach wiadomość z przeszłości trafiła do członków rodziny byłego murarza.

Mumię znaleziono na strychu kamienicy w centrum Wałbrzycha:

Ulica Słowackiego przed wojnąfotopolska.eu
Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: warzych24.com

Pozostałe wiadomości