Wyłamali okno i weszli do domu po łup. Policja poszukuje mężczyzn nagranych przez monitoring

Autor:
ib
Źródło:
Policja Wrocław
Kamera monitoringu nagrała włamywaczy
Kamera monitoringu nagrała włamywaczyPolicja Wrocław
wideo 2/7
Policja WrocławKamera monitoringu nagrała włamywaczy

Dwóch włamywaczy weszło do jednego z domów we wrocławskiej Leśnicy i obrabowało jego właścicieli. Prawdopodobnie nie zdawali sobie sprawy z tego, że są nagrywani. Policja publikuje nagrania i prosi o pomoc w znalezieniu przestępców.

Do zdarzenia doszło na jednym z leśnickich osiedli w piątek, 15 kwietnia około godziny 21. Dość wczesna pora jak na włamanie do domu, a także okres okołoświąteczny wskazują na dokonanie wcześniejszej obserwacji przez mężczyzn. Dwaj włamywacze zapewne wiedzieli, że właściciele wyjechali, a oni będą mogli bez przeszkód plądrować pokoje. Nie przewidzieli jednak wszystkiego.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Rozpoznajesz ich?

- Dom wyposażony jest w monitoring, który zarejestrował to zdarzenie. Zdecydowaliśmy się opublikować nagrania - mówi Rafał Jarząb z biura prasowego wrocławskiej policji.

Kamera w korytarzu uchwyciła włamywaczy otwierających wszystkie szafki po kolei w poszukiwaniu łupów. Widać też, jak wchodzą po schodach na górę. Jeden świecił latarką, drugi - gorzej przygotowany - posiłkował się lampką w telefonie. Obaj mają częściowo zasłonięte twarze, ale ktoś znajomy raczej będzie w stanie rozpoznać ich na tych nagraniach.

Wrocławska policja poszukuje włamywaczyPolicja Wrocław

- Sprawcy weszli do środka, wyłamując okno. Policjanci nieustannie prowadzą czynności mające na celu namierzenie osób odpowiedzialnych za ten czyn oraz między innymi ustalenie strat - dodaje rzecznik.

Policja apeluje: "W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji dotyczących tego zdarzenia, prosimy o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica pod numerem telefonu 47 87 128 50 oraz 47 87 128 52".

Autor:ib

Źródło: Policja Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wrocław

Pozostałe wiadomości