TVN24 | Wrocław

Chciał sprzedać rury na złom. Rozszczelnił instalację gazową

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Policja Wałbrzych
Mężczyzna zdemontował instalację, bo chciał sprzedać rury na złom
Mężczyzna zdemontował instalację, bo chciał sprzedać rury na złomPolicja Wałbrzych
wideo 2/5
Policja WałbrzychMężczyzna zdemontował instalację, bo chciał sprzedać rury na złom

Kompletnie pijany mieszkaniec Wałbrzycha (Dolnośląskie) demontował rury instalacji gazowej w swoim mieszkaniu, przez co doprowadził do jej rozszczelnienia. 49-latek odpowie przed sądem za narażenie mieszkańców kamienicy na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

- Przez nieodpowiedzialne zachowanie 49-letniego mężczyzny, który rozszczelnił instalację gazową w swoim mieszkaniu, zginąć mogli lokatorzy budynku - podkreśla Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Był pijany, zdemontowane rury chciał sprzedać na złom

Funkcjonariusze zostali powiadomieni o ulatniającym się gazie, ale już na miejscu okazało się, że nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców kamienicy.

Mężczyzna chciał sprzedać rury na złomPolicja Wałbrzych

- Na szczęście mieszkający z podejrzanym lokatorzy szybko zorientowali się, co wyprawia ich kolega i zakręcili zawór główny - mówi Świeży.

Sprawca zamieszania był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał około dwóch promili alkoholu w organizmie. 49-latek zdemontowane rury chciał sprzedać na złom.

Teraz mężczyzna, za narażenie mieszkańców kamienicy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, odpowie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Gaz zaczął się ulatniaćPolicja Wałbrzych

Autor:ib/ tam

Źródło: Policja Wałbrzych

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wałbrzych

Pozostałe wiadomości