Poszedł do lasu po narkotyki, wpadł na gorącym uczynku

Autor:
bż/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Zatrzymany mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące
Zatrzymany mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące
wideo 2/4
Zatrzymany mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji przechwycili duże ilości narkotyków, które były schowane w jednym z lasów w województwie opolskim. Funkcjonariusze obserwowali mężczyznę, który chciał zabrać ukryte wśród drzew narkotyki. - W efekcie funkcjonariusze znaleźli dobrze zamaskowane skrytki - opowiada podkomisarz Paweł Żukiewicz z biura prasowego CBŚP. 

Policja na tym etapie nie chce informować, od jak dawna funkcjonariusze obserwowali mężczyznę, który w końcu nieświadomie zaprowadził ich do skrytek. Podkomisarz Paweł Żukiewicz z biura prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji opowiada, że mężczyzna został zatrzymany, a potem funkcjonariusze dokładnie przeszukali okolice.

Policjanci przez dwie doby przeczesywali okoliceCBŚP

- Czynności na terenie leśnym trwały dwie doby. Były prowadzone także przy wsparciu przewodników z psami tropiącymi z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu - mówi Żukiewicz. 

Czytaj też: Mieli jeździć uszkodzonymi autami i fingować kolizje. Zarzuty dla 12 osób

Zabezpieczone narkotyki

Policjanci - jak przekazuje Żukiewicz - znaleźli między innymi 200-litrową beczkę wypełnioną roztworem środka psychotropowego w postaci 4CMC (klefedron), przeszło pięć kilogramów substancji psychotropowej 4CMC, 12 kilogramów amfetaminy oraz ponad osiem litrów płynnej amfetaminy (aminy).

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji przechwycili duże ilości narkotykówCBŚP

- Dodatkowo w pomieszczeniach gospodarczych będących w użytkowaniu zatrzymanego, policjanci CBŚP znaleźli narkotyki. Wynikiem przeszukania było zabezpieczenie dziewięciu tysięcy tabletek 4CMC i przeszło trzech kilogramów marihuany - dodaje policjant.

Aresztowany

Funkcjonariusze przejęli także równowartość niemal 600 tysięcy złotych w różnej walucie oraz zabezpieczyli pojazdy podejrzanego.

Funkcjonariusze przejęli także równowartość niemal 600 tys. zł w różnej walucieCBŚP

- W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzany usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych - mówi Żukiewicz.

Dodaje, że Sąd Rejonowy w Opolu na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. 

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości