"Udało mi się wrócić do domu, ale niektórzy z moich kolegów nie mieli takiego szczęścia". Apel rodzin medyków

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/ks
Źródło:
TVN24 Wrocław
Apel rodzin ratowników medycznychPogotowie Ratunkowe Ząbkowice Śląskie/ wieDZA112
wideo 2/5
Pogotowie Ratunkowe Ząbkowice Śląskie/ wieDZA112Apel rodzin ratowników medycznych

Dzieci i żony ratowników medycznych z Ząbkowic Śląskich (województwo dolnośląskie) nagrały film, w którym apelują o pozostanie w domu i nie okłamywanie medyków. Jak podkreślają, od tego zależy, czy będą mogli spotkać się ze swoimi ojcami, partnerami i mężami.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL "Moja mama jest pielęgniarką, a tata ratownikiem medycznym" - mówi nastoletnia dziewczyna i dodaje, że chce by jej rodzice wrócili zdrowi do domu. Podobne życzenia mają kilkuletnie dzieci, których rodzice są medykami. Wszyscy obawiają się o ich bezpieczeństwo i o to, że są zależni od prawdomówności chorych i potencjalnie zakażonych koronawirusem. Dlatego apelują: "nie kłam medyka" i "zostań w domu".

"Dbaliśmy, dbamy i będziemy dbać o wasze bezpieczeństwo, jeśli wy zadbacie o nasze"

Apel rodzin ratowników medycznychPogotowie Ratunkowe Ząbkowice Śląskie/ wieDZA112

Głos na nagraniu zabiera też jeden z ratowników medycznych. Podkreśla, że podobnych rodzin jest o wiele więcej. Dlatego tak ważne jest, by w dobie pandemii COVID-19 nie okłamywać przedstawicieli zawodów medycznych i zostać - w miarę możliwości - w domu. - Mi udało się wrócić do domu, ale niektórzy z moich kolegów nie mieli takiego szczęścia. Dbaliśmy, dbamy i będziemy dbać o wasze bezpieczeństwo, jeśli wy zadbacie o nasze. Bardzo was prosimy, nie kłamcie medyków - mówi Łukasz, ratownik medyczny. "KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ W TVN24 NA WASZE PYTANIA

Apelują też inni

Wcześniej podobny apel opublikowała dolnośląska policja. - Dzisiaj wszyscy mamy świadomość zagrożenia, jakie niesie ze sobą koronawirus. Każdy z nas martwi się o swoje zdrowie i swoich najbliższych. Codziennie policjanci, ratownicy medyczni, lekarze, strażacy ryzykując swoim życiem i zdrowiem dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich - przypominał Kamil Rynkiewicz, rzecznik dolnośląskiej policji. I zwrócił uwagę, by nie zapomnieć o tym, że zdrowie medyków i przedstawicieli służb mundurowych to zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:tam/ks

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Pogotowie Ratunkowe Ząbkowice Śląskie/ wieDZA112

Tagi:
Raporty: