TVN24 | Wrocław

Zatrzymali "kierowcę białego busa". To on miał się przyczynić do wypadku, w którym zginął czterolatek

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam/gp
Źródło:
TVN24/policja Brzeg
W wypadku zginął czteroletni chłopiec. Policjanci zatrzymali poszukiwanego kierowcę białego busapolicja Brzeg
wideo 2/5
policja BrzegW wypadku zginął czteroletni chłopiec. Policjanci zatrzymali poszukiwanego kierowcę białego busa

To 34-letni mieszkaniec Dolnego Śląska - zdaniem prokuratury - doprowadził do wypadku na obwodnicy Brzegu, w którym zginął czteroletni chłopiec, a cztery inne osoby trafiły do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Do wypadku na obwodnicy Brzegu doszło 16 marca. W zderzeniu dwóch aut zginął czteroletni chłopiec, a cztery inne osoby z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. - Jak wynika z ustaleń policjantów, kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z volkswagenem – informuje Patrycja Kaszuba z policji w Brzegu. I dodaje: - Tuż przed zderzeniem się tych dwóch pojazdów kierowca białego busa miał wyprzedzać inny pojazd i zmusił kierującą fordem do zjechania na prawy pas, gdzie wpadła w poślizg. OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wypadek na obwodnicy BrzeguBrzeg24.pl

Kierowca białego busa to 34-latek z Dolnego Śląska

Poślizg w konsekwencji doprowadził do wypadku. Kierowca busa nie zatrzymał się. Policja apelowała do świadków zdarzenia i wszystkich tych, którzy tego dnia, po godzinie 16, podróżowali trasą Brzeg-Wrocław. - Zebrane materiały pozwoliły na ustalenie marki pojazdu i tożsamości mężczyzny - przekazuje Kaszuba. Za kierownicą białego busa - jak informuje policja - siedział 34-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Jak informuje Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu, podejrzany odmówił składania wyjaśnień i nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. - Na dotarcie do tego mężczyzny pozwoliła analiza monitoringu obejmującego drogę krajową numer 94. To na jego podstawie potwierdzono, że kierowca przejeżdżał tą trasą - przekazuje Bar. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego areszt na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Wypadek na obwodnicy BrzeguBrzeg24.pl
Do zdarzenia doszło na obwodnicy BrzeguGoogle Maps

Autor:tam/gp

Źródło: TVN24/policja Brzeg

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Brzegu/Brzeg24.pl

Pozostałe wiadomości