TVN24 | Wrocław

Tragiczne zderzenie, nie żyje czteroletni chłopiec. "Nie wykluczamy udziału trzeciego pojazdu, szukamy świadków"

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
ads,
tam/adso,gp
Źródło:
brzeg24.pl, policja Brzeg, tvn24.pl
Wypadek na obwodnicy Brzegu
Wypadek na obwodnicy BrzeguBrzeg24.pl
wideo 2/2
Wypadek na obwodnicy Brzegu

Nie żyje czteroletni chłopiec, a cztery inne osoby trafiły do szpitala - to tragiczny bilans wypadku, do jakiego doszło na obwodnicy Brzegu (województwo opolskie). Okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy, a policja apeluje do świadków zdarzenia o przekazywanie wszelkich posiadanych informacji. W wyjaśnieniu tego, co stało się na drodze, mogą pomóc także nagrania z kamer samochodowych.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek po godzinie 16 na obwodnicy Brzegu, która jest częścią drogi krajowej numer 94. - Pięć osób zostało poszkodowanych, w tym dwoje dzieci. Policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do zderzenia forda z volkswagenem. Nie wykluczamy udziału trzeciego pojazdu, ale na tę chwilę nie mogę potwierdzić takich informacji - mówiła we wtorek po południu Patrycja Kaszuba, oficer prasowy policji w Brzegu. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia czteroletniego chłopca. Pozostałe cztery osoby przetransportowano do szpitala.

Wypadek w BrzeguKP PSP w Brzegu/Brzeg24.pl

"Niewykluczone, że zjechała na pobocze, bo chciała uniknąć zderzenia z busem"

Teraz policjanci i prokuratorzy wyjaśniają okoliczności tego, co stało się na drodze. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 27-latka kierująca fordem z wciąż nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z volkswagenem - przekazała we wtorek Kaszuba. Więcej na ten temat mówią prokuratorzy. - Niewykluczone, że kierująca fordem zjechała na prawe pobocze, bo chciała uniknąć zderzenia z busem, który "na trzeciego" wyprzedzał inne pojazdy. Ford następnie wpadł w poślizg, co skutkowało tym, że auto zostało zarzucone na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z prawidłowo jadącym volkswagenem - mówi Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu. I dodaje, że taki przebieg zdarzenia przedstawili świadkowie. - Trwają działania policji, które mają doprowadzić do ustalenia, czy tak właśnie było - podkreśla prokurator. W sprawie wszczęto śledztwo o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Apel policji do świadków

Policja apeluje do osób, które mogą posiadać informacje na temat wypadku na obowdnicy Brzegu. - Zwracamy się do wszystkich osób posiadających informacje w sprawie wypadku, o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu lub kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 47 86 33 203 - podkreśla policjantka. I dodaje, że pomocne dla wyjaśnienia sprawy mogą być też nagrania z kamer samochodowych aut, które poruszały się drogą, gdzie doszło do wypadku.

Wypadek na obwodnicy BrzeguBzeg24.pl

Autor:ads, tam/adso,gp

Źródło: brzeg24.pl, policja Brzeg, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Brzegu/Brzeg24.pl

Pozostałe wiadomości