Jechali usunąć plamę oleju, zobaczyli machających do nich ludzi. Na chodniku leżał nieprzytomny mężczyzna

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Ratownicy pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie. Nagranie z kamery w wozie strażackim ( wideo z 26.11.2022)
Ratownicy pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie. Nagranie z kamery w wozie strażackim ( wideo z 26.11.2022)Państwowa Straż Pożarna w Bolesławcu
wideo 2/6
Państwowa Straż Pożarna w BolesławcuRatownicy pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie. Nagranie z kamery w wozie strażackim

Strażacy dostali wezwanie do usunięcia plamy oleju z drogi. Okazało, że musieli ratować czyjeś życie. - Zobaczyliśmy grupkę ludzi, którzy machają w naszym kierunku. Po dojeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna leży na chodniku i przechodnie udzielają mu pomocy - opowiada dowódca zmiany. Nieprzytomnego mężczyznę reanimowali przez osiem minut. Całą akcję zarejestrowała kamera w wozie strażackim.

Wszystko działo się w sobotę przed południem. Strażacy jechali w celu zabezpieczenia substancji ropopochodnej na ulicy Leśnej w Bolesławcu (województwo dolnośląskie). Po drodze zauważyli machającą do nich grupę ludzi.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna leży na chodniku i przechodnie udzielają mu pomocy. Podczas sprawdzenia czynności życiowych stwierdziliśmy zatrzymanie krążenia i przystąpiliśmy do resuscytacji krążeniowo-oddechowej - mówi dowódca zmiany st. asp. Krzysztof Boluk z JRG Bolesławiec.

Mężczyzna w karetce odzyskał przytomność

Resuscytację prowadzili przez około osiem minut, do czasu przyjazdu ratownictwa medycznego. Przez ten czas cztery razy sprawdzali funkcje życiowe wraz z analizą pracy serca z użyciem defibrylatora półautomatycznego. Za każdym razem ponownie dochodziło do zatrzymania akcji serca.

- Za piątym razem zostało dokonane przywrócenie czynności życiowych i w takim stanie pacjent został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego - dodaje Damian Ludziak z JRG Bolesławiec.

Strażacy pomogli nieprzytomnemu mężczyźniePaństwowa Straż Pożarna w Bolesławcu

Jak mówi st. asp. Krzysztof Boluk, poszkodowany w karetce odzyskał przytomność i udało się nawiązać z nim kontakt słowny.

Boluk dodaje, że wszyscy strażacy są po kursie ratownictwa medycznego, są też ratownikami medycznymi.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Państwowa Straż Pożarna w Bolesławcu

Pozostałe wiadomości