Wrocław

Wrocław

Nie będzie już przesiadek z pociągu na autobus i przepływania Odry promem. Pasażerowie, którzy od czwartku właśnie w ten sposób pokonywali trasę między Księginicami a Brzegiem Dolnym, zostaną w pociągach. Kolejarzom udało się usunąć wagon, który blokował tory na Dolnym Śląsku.

Uśmierza ból, uspokaja i pomaga w skupieniu. Gaz rozweselający, który z chęcią wdychają pacjentki podczas porodu, wabi przyszłe mamy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Jak działa podtlenek azotu sprawdziła reporterka TVN24.

Można jeździć spokojnie po leśnych ścieżkach. Można też osiągnąć wprawę dżygity i niczym Kozak wskakiwać na konia i zsiadać z siodła rozpędzonego zwierzęcia. W Sudetach nie trzeba wielkich umiejętności, by wakacje spędzić w siodle, ale wprawny miłośnik jazdy również odnajdzie coś dla siebie.

Utrudnienia na autostradzie A4. W okolicach zjazdu na Kostomłoty, na Dolnym Śląsku zderzyło się 7 pojazdów. Na trasie w kierunku Legnicy policja steruje ruchem. Kierowcy stoją w gigantycznym korku.

Imię Anny Walentynowicz otrzyma skwer we wrocławskim Śródmieściu. Upamiętnienie legendarnej działaczki związku zawodowego to jeden z elementów tegorocznych obchodów 33. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" na Dolnym Śląsku.

Po godz. 21.00 usunięto awarię sieci Orange. Od popołudnia problemy z telefonami mieli abonenci we Wrocławiu. Nie mogli wykonywać połączeń wychodzących. Przez kilkadziesiąt minut nie działały również telefony w okolicach Poznania i Szczecina.

Wyszedł warunkowo z więzienia i nadużył zaufania księdza, który dał mu szansę. Mirosław S. zgwałcił 10-letnią dziewczynkę. Sąd wydał właśnie wyrok w sprawie, która rok temu wstrząsnęła Dolnym Śląskiem. Skazał 28-latka na 15 lat więzienia.

Pięć osób zostało rannych zderzeniu karetki i samochodu osobowego, do jakiego doszło w nocy w Oleśnicy na Dolnym Śląsku. Policja mówi, że kierowca osobówki wymusił pierwszeństwo. Zdjęcia przysłał na kontakt24 internauta Mirosław.