Wrocław

Wrocław

Były uśmiechy, nadzieja i wiara we własny zespół. Skończyło się klęską. Kibice wychodzący z meczu Śląska Wrocław z hiszpańskim zespołem z Sewilli, byli wyraźnie zdruzgotani. „Masakra”, „klęska” i „rozpacz” – te słowa dominowały w wypowiedziach wychodzących w czwartkowy wieczór z wrocławskiej areny.

Liga Europy definitywnie nie dla Śląska Wrocław. Podopieczni Stanislava Levego liczyli na łut szczęścia w losowaniu szczęśliwego przegranego IV rundy, który zastąpi wykluczone z europejskich pucharów Fenerbahce. Niestety, ślepy los nie chciał się do nich uśmiechnąć. Do fazy grupowej "kuchennymi drzwiami" dostał się APOEL Nikozja.

Wypadek na autostradzie A4. W okolicy Bolesławca (dolnośląskie) kierowca litewskiego tira jadącego z nowymi autami osobowymi przebił barierkę i spadł z wiaduktu. Mimo dużych zniszczeń obeszło się bez tragedii.

W niespełna dwa tygodnie musi uzbierać 300 tys. zł na leczenie w Bostonie. - To moja ostatnia szansa na uratowanie życia - mówi Jacek Gaworski, szermierz z Wrocławia, który choruje na stwardnienie rozsiane i nowotwór mnogi rdzenia. NFZ nie refunduje leczenia jego postępującej choroby. Sportowiec jednak nie poddaje się i walczy nie tylko chorobą. Kilka dni temu wrócił z Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

Prezydent Wrocławia chce zaprosić Dalajlamę do stolicy Dolnego Śląska w 2016 roku, gdy miasto będzie Europejską Stolicą Kultury. W czwartek Rafał Dutkiewicz wyleciał do Indii, by osobiście spotkać się z duchowym przywódcą Tybetu.

- W stosunku do krzywd jakich doznał mój klient, milion złotych to umiarkowana kwota - mówi Paulina Paskal, adwokat reprezentująca rowerzystę, który w 2007 roku wjechał w dziurę na drodze i doznał poważnych obrażeń. Po blisko sześciu latach sąd uznał, że gmina Poraj (woj. Śląskie), jako zarządca drogi, ponosi winę za wypadek.

Nie prędkość, a sposób ruszania i hamowania w pendolino sprawdzane są podczas testów, które odbywają się na torze doświadczalnym pod Żmigrodem na Dolnym Śląsku. Po poznaniu teorii maszyniści przeszli do praktyki. Wśród pierwszych pasażerów znalazła się ekipa TVN24.

- Naszym celem na to spotkanie jest gra na 100 procent możliwości i osiągnięcie wyniku, który da nam awans - mówi przed meczem ze Śląskiem Wrocław trener hiszpańskiej Sevilli. W czwartek jego podopieczni zmierzą się z drużyną Stanislava Levego w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie wrocławianie przegrali 1-4.

Pełne trybuny, 42 tysiące kibiców spodziewanych jest na czwartkowym meczu WKS Śląsk Wrocław z Sevilla FC w Lidze Europy. Przedstawiciele wrocławskiego stadionu apelują o wczesne przybycie i korzystanie z komunikacji publicznej.

Od soboty wrocławskie autobusy i tramwaje będą jeździły z większą częstotliwością. Kończą się wakacje, w związku z czym komunikacja miejska wraca do rozkładów sprzed letniej przerwy.

Kibice Śląska Wrocław opublikowali komunikat, w którym informują o zawieszeniu działalności stowarzyszenia "Wielki Śląsk". - Wiele spraw związanych z kibicowaniem Śląskowi wymaga gruntownej przebudowy - argumentują członkowie na oficjalnej stronie. Przyznają, że decyzja o zawieszeniu ma związek z wydarzeniami w Sevilli.

29-latek z Wałbrzycha na długo zapamięta próbę włamania do altany działkowej. Najpierw pociął sobie ręce wybijając szybę, później kiedy wynosił kuchenkę gazową, pękła mu śledziona.