Wanda Rutkiewicz na zawsze zapisała się w historii światowego alpinizmu. Była pierwszą Polką na Mount Evereście i pierwszą kobietą, która stanęła na K2. Mimo niezwykłych osiągnięć, często musiała mierzyć się z umniejszaniem własnych sukcesów. 13 maja 1992 roku zaginęła podczas wyprawy na Kanczendzongę - jej ciała nigdy nie odnaleziono. Po latach reżyserka Eliza Kubarska wyrusza w Himalaje, by odnaleźć ślady legendarnej alpinistki i zmierzyć się z tajemnicą jej zaginięcia.
Razem z Sylwią Chutnik zastanawiamy się, jak zmieniły się Stany Zjednoczone i czy świat stworzony przez Margaret Atwood jest dziś bliższy rzeczywistości niż kiedykolwiek wcześniej.