Zerwany dach na Opolszczyźnie

Autor:
rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl, nto.pl, PAP
Wiatr zdmuchnął dach
Wiatr zdmuchnął dachTVN24
wideo 2/4
TVN24Wiatr zdmuchnął dach

Gwałtowna pogoda w wielu miejscach w Polsce. W miejscowości Skrzypiec na Opolszczyźnie wiatr zerwał 200 metrów dachu na budynku mieszkalnym. Lokalne media piszą o "dziesiątkach wyjazdów strażackich do połamanych drzew i zerwanych gałęzi". 

Burzom, które w poniedziałek przechodzą nad Polską, towarzyszy często ulewny deszcz, porywisty wiatr, a miejscami także grad, Są doniesienia o zniszczeniach. W miejscowości Skrzypiec (powiat prudnicki) na Opolszczyźnie wiatr zerwał 200 metrów dachu na budynku mieszkalnym.

Gdzie jest burza?

Zerwany dach w miejscowości Skrzypiec (powiat prudnicki) na OpolszczyźnieMaria/ InfoPogoda - Opolskie

Dach rozerwało na trzy części

Dach rozerwało na trzy części: jedna spadła koło budynku, druga - na sąsiednią posesję, uszkadzając dwa auta i stojący tam budynek, trzecia wylądowała na jeszcze innej posesji - ustalił TVN24.

- Strażacy zabezpieczają zniszczony budynek przed opadami deszczu, Starają się także zabezpieczyć zerwany dach, aby ograniczyć dalsze zniszczenia - mówił lokalnym mediom brygadier Tomasz Protaś z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku.

Nie ma doniesień o osobach poszkodowanych. Strażacy pokrywają dach folią. Na miejscu pojawiło się osiem zastępów.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb około 12.30. 

Straż pożarna: kilkadziesiąt zgłoszeń

Miejscowe media w poniedziałek donosiły: "dziesiątki wyjazdów strażackich do połamanych drzew i zerwanych gałęzi". Potwierdził to dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - W wyniku burz, które przeszły w poniedziałek nad województwem opolskim, strażacy uczestniczyli w 79 zdarzeniach - przekazał. Przyznał, że wezwania dotyczyły głównie "usuwania leżących na drogach i posesjach konarów drzew". - Nadal dyżurni straży otrzymują pojedyncze wezwania - dodał.

Do godz. 17 w poniedziałek strażacy odebrali 400 zgłoszeń dotyczących usuwania skutków burz - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. Najczęściej straż była wzywana w woj. śląskim, woj. opolskim i woj. wielkopolskim.

IMGW ostrzega

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:rzw

Źródło: tvnmeteo.pl, nto.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Maria/ InfoPogoda - Opolskie

Pozostałe wiadomości