TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na weekend i najbliższe dni. Ochłodzenie, w niektórych regionach wystąpią opady deszczu

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w dniach 02-06.12
Prognozowana temperatura w dniach 02-06.12Ventusky.com
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni 6.10-10.10

Ochłodzenie - oto, co czeka nas w ciągu następnych dni. Temperatura będzie systematycznie spadać i w weekend wszędzie zanotujemy poniżej 15 stopni Celsjusza. Wcześniej synoptycy prognozują opady deszczu, jednak na przeważającym obszarze kraju słońca nadal nie będzie brakować.

Na pogodę w Polsce w ciągu najbliższej doby będzie wpływać zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Skandynawii ze strefą pofalowanego frontu chłodnego, rozciągającego się południkowo przez centralną i zachodnią część kraju. Jedynie wschodnie krańce Polski będą w zasięgu wyżu znad Rosji. Za frontem napłynie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Środa na zachodzie i w centrum kraju upłynie z przewagą pochmurnego nieba ze słabymi, przejściowo umiarkowanymi przelotnymi opadami deszczu rzędu 2-10 litrów wody na metr kwadratowy. Najwięcej deszczu w ciągu dnia spadnie w województwach opolskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. W rejonie Olsztyna i Warszawy też może popadać, ale tylko nad ranem. We wschodnich regionach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 stopni Celsjusza na zachodzie i w centrum kraju, do 16-18 st. C na wschodzie. Wiatr w zachodnich regionach powieje słabo, z kierunku południowo-zachodniego, a na wschodzie umiarkowanie, w porywach dość silnie, z południowego zachodu.

Prognoza pogody na czwartek i piątektvnmeteo.pl
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dni
Prognozowane opady w ciągu najbliższych dniVentusky.com

Deszcz, ale i bezchmurne niebo

W czwartek w wąskim pasie rozciągającym się od Kołobrzegu, przez Poznań, po Wrocław będzie pochmurno i pojawią się słabe opady deszczu do 1-4 l/mkw. Na pozostałym obszarze kraju czeka nas umiarkowane zachmurzenie, a na wschodzie małe. Termometry pokażą maksymalnie od 13-14 st. C w rejonie Suwałk, Białegostoku oraz w Poznaniu i we Wrocławiu, do 16-17 st. C na krańcach zachodnich. Wiatr będzie umiarkowany, na zachodzie północno-wschodni, na wschodzie natomiast południowo-wschodni.

Piątek na przeważającym obszarze kraju zapowiada się pogodnie, z przewagą małego zachmurzenia i bezchmurnego nieba. Więcej chmur pojawi się jedynie w rejonie Pomorza Zachodniego. Temperatura sięgnie maksymalnie od 12-13 st. C na wschodzie do 15-17 st. C na zachodzie Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejący z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielętvnmeteo.pl

Prognoza pogody na weekend

Na sobotę dla południowej części kraju synoptycy zapowiadają umiarkowane i duże zachmurzenie, na pozostałym obszarze kraju będzie ono małe. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11-12 st. C na wschodzie i częściowo w centrum do 13-15 st. C na zachodzie. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, z kierunków wschodnich.

Drugiego dnia weekendu czeka nas przewaga zachmurzenia umiarkowanego, jedynie w zachodnich regionach - dużego. Temperatura wyniesie maksymalnie od 10-11 st. C na wschodzie do 12-14 st. C na zachodzie Polski. Będzie wiać słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków południowo-wschodnich.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w ciągu najbliższych dniVentusky.com

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Ventusky

Pozostałe wiadomości