Najnowsze

Unia Europejska i nowe przypadki COVID-19. W których krajach było ich najwięcej

Najnowsze

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? Ministerstwo Zdrowia radzi
Co musisz wiedzieć o koronawirusie? Ministerstwo Zdrowia radziKancelaria Premiera
wideo 2/21

Pandemia COVID-19 nie ustępuje. W krajach takich jak Szwecja, Hiszpania czy Francja odnotowano w czwartek największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem w skali całej Unii Europejskiej. Na którym miejscu w rankingu była Polska?

11 czerwca najwięcej nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w całej Unii Europejskiej odnotowano w Szwecji. Zgodnie ze stroną worldometers.info, która czerpie informacje dotyczące pandemii z instytucji rządowych, było ich tam 1326. Na drugim miejscu była Hiszpania, gdzie potwierdzono 427 zakażeń, a na trzecim - Francja, gdzie w czwartek potwierdzono 425 nowych przypadków COVID-19. Kolejne były Włochy z 379 nowymi zakażeniami.

Jaki jest stan epidemii w Polsce?

Tego dnia pod względem nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w całej Unii Europejskiej na 5. miejscu znajdowała się Polska. 11 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 359 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa SARS-CoV-2. Od 10 czerwca raporty resortu zdrowia dotyczące liczby nowych przypadków COVID-19 w naszym kraju przekazywane są raz dziennie, około godziny 10.30.

Następna w zestawieniu była Portugalia (310 nowych przypadków), Niemcy (285), Rumunia (237) i Holandia (164). Kolejnymi państwami były Belgia, gdzie stwierdzono 142 nowe zakażenia, Bułgaria, w której zachorowały kolejne 93 osoby oraz Czechy z 62 nowymi potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz poniższy wykres w powiększeniu.

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych 11 czerwca 2020 rtvnmeteo.pl

Gdzie nowych przypadków COVID-19 było najmniej?

W krajach takich jak Cypr, Łotwa, Luksemburg, Litwa, Malta, Irlandia, Estonia i Słowacja pojawiło się mniej niż dziesięć nowych zakażonych koronawirusem. W Słowenii i Chorwacji 11 czerwca nie odnotowano żadnych nowych przypadków zakażeń.

Gdyby Wielka Brytania znajdowała się w Unii Europejskiej, w powyższym zestawieniu 11 czerwca znalazłaby się na drugim miejscu. Tego dnia odnotowano tam 1266 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

A jak jest na całym świecie?

Według danych ze strony worldometers.info, 11 czerwca na całym świecie odnotowano 137 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. To najwięcej od początku pandemii. Tego dnia zmarło 4951 osób. Zgodnie z danymi z 11 czerwca, na całym świecie potwierdzono ponad 7,6 miliona przypadków zachorowań na COVID-19.

Autor: kw/dd / Źródło: tvnmeteo.pl, worldometers.info, Instytut Roberta Kocha

Pozostałe wiadomości