Najnowsze

Sobota umiarkowanie ciepła, na wschodzie deszczowa

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo na dzień
Prognoza pogody TVN Meteo na dzień

Dzisiejsza pogoda dopisze mieszkańcom województw północnych, zachodnich i centralnych, gdzie będzie pogodnie, a nawet słonecznie. Deszcz, chwilami intensywny pojawi się na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie 15 st. C.

Strefa wilgoci rozciągnie się na Lubelszczyznę, Zamojszczyznę, Rzeszowszczyznę, Małopolskę, Podkarpacie i Bieszczady. Tam będzie padać, chwilami intensywnie. Sucho i umiarkowanie słonecznie będzie na północy, zachodzie, w centrum kraju.

Słupki rtęci w całym kraju podskoczą powyżej 10 st. C. 11 kresek pokażą termometry w Trójmieście, 12 w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, 13 w Białymstoku i Rzeszowie, 14 w Olsztynie, Poznaniu, Zielonej Górze, Lublinie i Krakowie oraz 15 w Katowicach i Wrocławiu.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu.

Komfort termiczny

Ciśnienie będzie stabilne. Barometry w stolicy wskażą w południe 990 hPa. Odczuwać będziemy komfort termiczny. Wilgotność powietrza wyniesie od 70 proc w Polsce północno-zachodniej do 90 proc. na południowym wschodzie. Biomet będzie niekorzystny tylko tam, gdzie pojawią się chmury, przynoszące opady deszczu.

Biomet TVN Meteo
Biomet TVN Meteo

Autor: mm/ŁUD/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości