Pogoda na jutro: poniedziałek z intensywnymi opadami deszczu

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro: na poniedziałek synoptycy zapowiadają ciągłe, miejscami ulewne opady deszczu. W niektórych regionach kraju można spodziewać się burz. Będzie wilgotno i chłodno.

Polska w ciągu najbliższej doby pozostanie jeszcze w zasięgu deszczowego układu niżowego Nick z centrum nad Polską. Nad krajem rozciągają się dwa fronty atmosferyczne, z północy napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne.

Pogoda na noc z niedzieli na poniedziałek 29/30.08

W nocy będzie pochmurno z przejaśnieniami. Na północy i zachodzie kraju pojawią się opady deszczu o sumie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Od południa w głąb kraju będzie postępować kolejna strefa opadów do 15 l/mkw. Tylko na Podlasiu będzie na ogół sucho. Miejscami możliwe są mgły i zamglenia. Temperatura minimalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 11 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Pogoda na poniedziałek 30.08

Poniedziałek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia, choć mogą pojawić się przejaśnienia. Okresami będą występować opady deszczu rzędu 10-30 l/mkw., najsilniejsze w centrum i na północnym wschodzie kraju. W pasie od Śląska, przez Ziemię Łódzką i Kielecczyznę, po Podlasie niewykluczone są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 st. C na Górnym Śląsku i w Małopolsce, przez 16 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Ziemi Gorzowskiej. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W trakcie wyładowań atmosferycznych będzie silny, w porywach osiągając prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeo w poniedziałek 30.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wszędzie będzie wysoka, osiągając około 90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 12 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy barometry wskażą 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie duże, opady deszczu, przejściowo dość intensywne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Powieje z kierunków północnych, słaby i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie w południe spadnie do 999 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, okresami deszcz. Temperatura spadnie minimalnie do 14 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 1014 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 1014 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 12 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie duże, opady deszczu, przejściowo dość intensywne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie w południe spadnie do 1001 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami deszcz. Temperatura spadnie minimalnie do 11 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie w południe spadnie do 997 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie duże, opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 11 st. C. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 986 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, opady deszczu, możliwa burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Z kierunków północnych powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. Ciśnienie w południe spadnie do 985 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości