Nocne burze nad Polską. Zniszczenia w Tarnowie

Tarnów pod wodą

W nocy z czwartku na piątek nad Polską przemieszczały się burzowe chmury. Miejscami ulewny deszcz spowodował podtopienia.

Nocą było burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla wschodnich województw.

Ostrzeżenia meteorologiczne

Południowe Mazowsze, a także województwa małopolskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie to miejsca, w których do piątku do 6 rano miało być niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. W tych rejonach mogły mieć miejsce gradobicia, opady deszczu do 30 l/mkw., a także porywy wiatru do 70 km/h.

Przypominamy, że ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Tarnów pod wodą

Na Kontakt 24 otrzymujemy zdjęcia nocnych burz. Reporter 24 przesłał filmy z Tarnowa. Widzimy na nagraniu zalane ulice miasta. Z powodu intensywnej ulewy, w powiecie tarnowskim strażacy interweniowali w nocy kilkadziesiąt razy.

- Otrzymywaliśmy zgłoszenia dotyczące zalanych piwnic lub samochodów, które utknęły pod wiaduktami - poinformował asp. sztab. Piotr Latocha z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Zalane ulice

Na nagraniu przesłanym przez Reportera 24 widzimy zalane ulice Strusina oraz Wilsona i przejeżdżające z trudem samochody.

- Było kilka miejsc, gdzie drogi były zalane. W większości przypadków studzienki kanalizacyjne nie nadążały zbierać wody - dodał Latocha.

Jak poinformował Latocha, na ulicy Gumninskiej strażacy musieli interweniować przy zalanym autobusie MPK, z którego nie mogli wydostać się pasażerowie. Łącznie w powiecie tarnowskim strażacy interweniowali 40 razy, w tym 36 w Tarnowie.

Jednak nie tylko w Tarnowie było burzowo.

Autor: mab,map,kz//tka/rp / Źródło: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości