Sobota nie będzie pogodna na Pomorzu, Wybrzeżu i północnym wschodzie. Turyści, którzy spędzają czas m.in. w Trójmieście czy w Olsztynie, mogą zmoknąć, a także usłyszeć huk grzmotów. Powody do zadowolenia - w postaci wiatru o sile 3-4 st. w skali Beauforta - będą mieli w zasadzie tylko żeglarze.
Dużego zachmurzenia powinni się w sobotę spodziewać niemalże wszyscy wypoczywający nad polskim morzem - częściowo słonecznie (ale i głośno od grzmotów!) będzie jedynie w Krynicy Morskiej. Ciemne chmury w Pucku i w Trójmieście mogą okazać się burzowe, a w pozostałych kurortach Pomorza i Wybrzeża popada z nich deszcz.
Temperatura powietrza nigdzie nie będzie typowo lipcowa - zawaha się od 19 st. C w Kołobrzegu do 21 st. C w Mielnie. Temperatura wody nie powinna spaść z kolei poniżej 18 st. C.
Niewiele miejsc ze słońcem
Najlepszej pogody powinni się spodziewać turyści w Giżycku, Mikołajkach i Rucianem-Nidzie. Będzie tam częściowo słonecznie, choć i przelotnie deszczowo. W Kętrzynie, Sztynorcie, Mrągowie i Olsztynie będzie nie tylko bardzo pochmurno, lecz także burzowo. Pozostałe północno-wschodnie kurorty okażą sią mokre od deszczu.
Woda cieplejsza od powietrza
Temperatura powietrza nad jeziorami będzie identyczna jak nad morzem - termometry wskażą od 19 st. C w Gołdapi do 21 st. C w Olecku. W Giżycku, Mikołajkach i Rucianem-Nidzie temperatura wody sięgnie aż 23 st. C, co oznacza, że w miejscowych jeziorach najlepiej będzie chronić się przed chłodem...
Dobrze do żeglowania
Pływający po Wielkich Jeziorach Mazurskich, tak samo jak ci, którzy dzień spędzą na wodach Bałtyku, będą mieli powody do zadowolenia. Wiatr, którego siła powinna oscylować wokół 3-4 st. w skali Beauforta, okaże się idealny do żeglowania: taki wiatr nie podnosi jeszcze wysokiej fali, natomiast nadaje łódkom sporą prędkość.
Autor: map/mj / Źródło: TVN Meteo