Informacje
 • Ulice jak rwące potoki. Powódź błyskawiczna w Teksasie

  28-04-2021 21:45 Gwałtowna pogoda w USA

  Przez środkową część stanu Teksas przetoczyły się gwałtowne burze, którym towarzyszyły ulewne deszcze. Spowodowały, że ulice w niektórych miastach zmieniły się w rwące potoki.

  W mieście Abilene w Teksasie ulewne deszcze spowodowały, że powstała powódź błyskawiczna. Ulice zmieniły się tam w rwące potoki. Alerty meteorologiczne przed powodzią wydała tam amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (National Weather Service). Alarmy obowiązywały też w hrabstwach Taylor, Callahan, Jones i Shackelford.

  Ulewy i burze

  Około godziny 7.15 w środę radary pogodowe w mieście Abilene odnotowały opady deszczu o sumie 25-50 litrów wody na metr kwadratowy. W ciągu kolejnych kilku godzin spadło dodatkowo 76 l/mkw. - podała NWS.

  - Gwałtowne burze będą występować od Teksasu aż po północny wschód Stanów Zjednoczonych - powiedział meteorolog CNN Chad Myers. Dodał, że burze z opadami gradu mogą wystąpić też w nocy ze środy na czwartek.

  Według Centrum Prognozowania Burz (Storm Prediction Center) podczas gwałtownych zjawisk może spaść nawet 100 l/mkw. System burzowy prawdopodobnie przesunie się w kierunku stanów Oklahoma, Arkansas, Missouri, Illinois oraz Kentucky. - Towarzyszący burzom silny wiatr i grad może powodować szkody materialne. Mogą również wystąpić tornada - przekazało SPC.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....