Informacje
 • Pogoda na dziś: burze - nawet gradowe

  17-07-2020 06:23 Biomet będzie niekorzystny
  Pogoda na poniedziałek 20.07 Foto: Shiva Smyth/Pexels | Video: tvnmeteo.pl

  Piątek upłynie nam pod znakiem przelotnego deszczu i burz. Kiedy zagrzmi, może powiać z prędkością do 90 kilometrów na godzinę. Termometry pokażą maksymalnie do 25 stopni Celsjusza.

  Na piątek prognozowane jest zmienne zachmurzenie. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze z opadami rzędu 30 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Podczas wyładowań niewykluczony jest grad - szczególnie na Śląsku, Pomorzu, Mazurach i Podlasiu. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podlasiu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje przeważnie z północnego zachodu.

  Warunki biometeorologiczne

  W całym kraju wilgotność powietrza sięgnie ponad 90 procent, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Odczujemy komfort termiczny.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z przejaśnieniami. Oprócz tego należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z intensywnym deszczem do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h oraz lokalnie z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Północno-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. W południe barometry pokażą 1015 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady i burze, podczas których spaść może do 30 l/mkw. deszczu, wiać z prędkością do 90 km/h i lokalnie sypnąć gradem. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie. W południe ciśnienie osiągnie 985 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z przejaśnieniami, spadnie przelotny deszcz. Może też zagrzmieć, a podczas burz prognozowane są opady o sumie do 30 l/mkw., porywy wiatru do 90 km/h, a także lokalnie grad.  Temperatura maksymalna sięgnie 23 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu.  Ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie zmienne i przelotne opady. Prognozuje się także burze z opadami do 30 l/mkw., porywami wiatru do 90 km/h, niewykluczony jest także grad. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie w południe sięgnie 1002 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z przejaśnieniami. Oprócz tego popada i zagrzmi. Podczas burz prognozuje się deszcz do 30 l/mkw., porywy wiatru do 90 km/h oraz lokalny grad. Temperatura maksymalna sięgnie 22 st. C. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....