Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: wiosna robi w tył zwrot. Spadnie deszcz ze śniegiem, mocno powieje

  28-03-2015 12:38 Wiosna pokazuje swoje gorsze oblicze

  W najbliższych dniach będzie zimno

  Fot.: Kontakt Meteo/Casimirus/ Film: TVN24

  Nie mamy dobrych wiadomości - wiosna zrobiła w tył zwrot. Nadchodzące dni zapowiadają się zimno i mokro. Dokuczać nam będzie także silny wiatr, w porywach osiągający prędkość nawet do 80 km/h.

  W niedzielę na wschodzie wypogodzi się. Niestety od zachodu wejdzie kolejna strefa opadów, która wejdzie w głąb kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Synoptycy ostrzegają przed zjawiskami fenowymi w górach. Na Śnieżce będzie wiać do 130 km/h, a na Kasprowym Wierchu halny osiągnie prędkość do 110 km/h.

  Pochmurny poniedziałek

  Początek tygodnia będzie pochmurny, z opadami deszczu. Lekko się ochłodzi. Termometry pokażą od 7 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Uwaga na silny zachodni wiatr, osiagający w porywach do 70km/h. Ostrzegamy także przed zjawiskami fenowymi w Sudetach.

  Mokry wtorek

  We wtorek wciąż będzie pochmurno i mokro. Synoptycy przewidują, że spadnie od 10 do 15 l/mkw. deszczu. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr przybierze na sile, w porywach osiągnie do 80km/h. W Sudetach nadal będą występować zjawiska fenowe.

  Środa ze śniegiem z deszczem

  W środę na wschodzie kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem, na zachodzie - deszczu. Będzie zimno, od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku w najcieplejszym momencie dnia. Powieje silnie, w porywach do 80km/h. W Sudetach utrzymają się zjawiska fenowe.

  Czwartek bez poprawy

  W czwartek opady deszczu ze śniegiem, a także deszczu mają być jeszcze bardziej intensywne -rzędu 10-15 l/mkw. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Pomorzu. Wiatr osiągnie w porywach do 75km/h. W Sudetach znów ma wiać fen.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....