Informacje
 • Sztorm w Wielkiej Brytanii, deszczowe Bałkany. Niże dadzą się we znaki

  27-02-2015 07:20 Specjalna prognoza pogody "Meteo News"

  Może powiać

  Fot. PAP/EPA / Film: Reuters TV

  Trzy niże, wraz z frontami atmosferycznymi, psują pogodę w przeważającej części Starego Kontynentu. Przez nie w Wielkiej Brytanii może mocniej powiać, a w północnej Hiszpanii i na Bałkanach - padać. To oczywiście nie jedyne przewidywane skutki działalności układów niskiego ciśnienia.

  Pierwszy układ niskiego ciśnienia rozlokował się nad Islandią. Ów niż przyniesie ze sobą m.in. sztorm docierający do Wielkiej Brytanii. W piątek w Szkocji temperatura wyniesie 7 st. C i będzie to najniższa wartość dla Wysp Brytyjskich tego dnia, a towarzyszyć jej będą opady deszczu. Pozostała część kraju ma być pogodna oraz ciepła, z maksymalną temperaturą 9 st. C.

  Mokro i chłodno na południu

  Drugi niż obejmie w piątek swoim zasięgiem północną Hiszpanię i południowo zachodnią Francję. Mieszkańcy tamtych terenów muszą liczyć się z opadami deszczu, nieprzyjemnym wiatrem i temperaturą w okolicy 10 st. C.

  Trzeci układ niskiego ciśnienia już od kilku dni zalega w strefie Basenu Morza Śródziemnego. We Włoszech temperatura w piątek wyniesie od 10 do 15 st. C, chociaż ta odczuwalna będzie niższa za sprawą wysokiej wilgotności powietrza. Deszczowa Grecja odnotuje podobną temperaturę. Aż 18 st. C będzie na mokrych Bałkanach.

  Na tle tych niżowych i mokrych regionów dobrze zaprezentuje się Europa Środkowa, na ogół słoneczna i z temperaturą maksymalną 9-10 st. C m.in. w Budapeszcie, Krakowie i Lwowie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...