Informacje
 • Przypływ odciął nastolatkom drogę powrotną. To mogło skończyć się tragicznie

  15-12-2014 13:34 Na szczęście dziewczyny zabrały ze sobą komórkę i zadzwoniły po pomoc
  Przypływ odciął nastolatkom drogę powrotną. To mogło skończyć się tragicznie

  Przypływ uwięził dwie nastolatki

  X-NEWS

  Spacery po morskim wybrzeżu mogą być niebezpieczne. Przekonały się o tym dwie nastolatki z Anglii. Zaskoczył je przypłwy i - uciekając przed nadciągającą wodą - ugrzęzły w błocie. Całe szczęście miały ze sobą telefon komórkowy, dzięki temu zadzwoniły po pomoc i uniknęły tragedii.

  Dwie nastolatki (w wieku 13 i 15 lat) wyruszyły w sobotę (13 grudnia) na spacer wzdłuż wybrzeża wyspy Sheppey, w okolicach wioski Warden, w południowo-wschodniej Anglii.

  Pułapka

  Podczas przechadzki nadciągnął przypływ, który zaskoczył dziewczyny. Nastolatki, uciekając przed podnoszącym się stanem wody, zaczęły się wspinać na wyżej położone kamienie. Wdrapując się na klif ugrzęzły w błocie.

  Wybawieniem okazał się telefon

  Cała historia skończyła się szczęśliwie. Dziewczyny miały przy sobie telefon komórkowy i zadzwoniły po pomoc. Na ratunek przybyli strażacy z ratownikami wodnymi. Do akcji wykorzystali łódź pontonową i specjalistyczny sprzęt. Nastolatki zostały szybko uwolnione i przeniesione do karetki na obserwację. Lekarz stwierdził, że nie poniosły one żadnych obrażeń na ciele i są jedynie przerażone.

  Mniej niż 100 m kw.

  Wyspa Sheppey znajduje się w Wielkiej Brytanii w hrabstwie Kent w terytorium dystryktu Swale. Liczy około 91 km kw. powierzchni. Wyspa leży na Morzu Północnym, nieopodal ujścia Tamizy, a od lądu oddziela ją kanał The Swale. Wyspę ze stałym lądem łączą dwa drogowe mosty.

   

   

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...