Trójmiasto

Trójmiasto

Doda je leniwe, a Górniak kaszę

Tłumy kibiców podczas Euro 2012, to również tłumy klientów, głodnych klientów. Gdzie w Gdańsku będą mogli niedrogo zjeść? Na przykład w barze mlecznym. Reporter TVN24, Maciej Cnota, rozmawiał z obsługą jadłodajni, w której stołują się m.in. gwiazdy. Co poleci kibicom?

Trójmiejskie plaże gotowe na Euro

Służby ratownicze przygotowują się na trzy razy większą ilości plażowiczów niż podczas normalnego sezonu. W ramach projektu Plaża 2012, który rusza 1 czerwca, trójmiejskie plaże będą chronione całą dobę. Jak? Sprawdzał reporter TVN 24 Maciej Cnota.

Tak trenują przed igrzyskami

Balansują kilkadziesiąt centymetrów nad lustrem wody, żeby rozpędzić łódź. Na Zatoce Gdańskiej trenują zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej i Olimpijskiej. W treningu brał udział także reporter TVN24, Maciej Cnota. Zobacz, jak wygląda ten widowiskowy sport.

Te plaże zasłużyły na błękitne flagi

W Jelitkowie, Gdańsku Brzeźnie, na gdańskich Stogach, w sopockich Kolibkach oraz w marinach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie będą powiewały Błękitne Flagi. Prestiżowe odznaczenie gwarantuje, że plaże są wyjątkowo czyste, a przystanie zadbane.

Zwłoki z wersalki: "To nie było zabójstwo"

"Zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, prawdopodobnie około tydzień temu" - ustaliła prokuratura rejonowa w Słupsku. Dwaj mężczyźni, którzy próbowali przewieźć pociągiem zwłoki ukryte w wersalce, zostali w piątek przesłuchani.

Szpital na Zaspie: w sali zabiegowej spadł sufit

- W szpitalu na Zaspie zawalił się sufit nad częścią sali operacyjnej - napisał na Kontakt 24 jeden z pracowników placówki. - Odłamał się kawałek sufitu nad zlewem, to sala zabiegowa, nie operacyjna. Na wszelki wypadek wyłączyliśmy ją do odwołania – uspokaja dyrekcja.

Rosną kary za rakotwórcze odpady

Milion złotych - tyle wynosi w tej chwili kara dla gdańskiej spalarni Port Service. W przyszłym tygodniu suma może się podwoić. W połowie maja program TVN UWAGA! ujawnił, że na terenie firmy zgromadzone są niezabezpieczone worki z rakotwórczymi odpadami.

Policja pokazuje film z napadu

Policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać, jak zamaskowany mężczyzna terroryzuje pracownicę banku w Kartuzach. Do napadu doszło w październiku zeszłego roku. Dotąd nie udało się złapać sprawcy.

Amerykanie nie chcą Wałęsy. Rewanż za Obamę?

Najprawdopodobniej Adam Daniel Rotfeld odbierze Medal Wolności nadany pośmiertnie legendarnemu Janowi Karskiemu. Według nieoficjalnych informacji to strona amerykańska nie zgodziła się na odbiór nagrody przez Lecha Wałęsę. Choć oficjalnie słychać tylko zaprzeczenia, skandal wisi w powietrzu.

Rowerzyści i rolkarze opanują Gdynię

Śródmieście Gdyni zostanie opanowane przez tłumy rowerzystów i rolkarzy. W piątek o godz. 17.30 rusza Masa Krytyczna. Kierowcy muszą się spodziewać utrudnień w ruchu.

CNN pokaże gdańskie jachty i... gitary

Telewizja CNN znowu odwiedzi Polskę. W magazynie "Eye on Poland" pokaże przede wszystkim przygotowania do Euro 2012. W gdańsku dziennikarzy CNN zainteresowały także drogie jachty i gitary.

Chcą przesłuchać 25 byłych funkcjonariuszy SB

Ponad 80 świadków chce przesłuchać adwokat Krzysztofa Wyszkowskiego w sprawie o naruszenie dóbr osobistych byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Wśród nich jest 25 byłych funkcjonariuszy SB.

Chcieli przewieźć zwłoki pociągiem

Przed południem w Słupsku policja zatrzymała dwie osoby, które chciały przewieźć pociągiem do Gdańska zwłoki. Mężczyźni ściągnęli na siebie uwagę kolejarzy i pasażerów w momencie, gdy ciało wypadło z wersalki.

Substancja z plaży jedzie do Tarnowa

Specjalistyczna firma z Tarnowa zutylizuje niebezpieczny materiał z plaży w Czołpinie. Ze względu na zagrożenie, plaża do piątku jest zamknięta dla turystów.

Odtwarzają dach synagogi. Później trafi do Warszawy

Ponad 100 studentów sztuki, konserwatorów zabytków oraz pasjonatów na podstawie fotografii rekonstruuje dach i polichromię zniszczonej podczas II wojny światowej synagogi w Gwoźdźcu na terenie obecnej Ukrainy. Prace rozpoczęły się w Gdańsku, lecz będą prowadzone także w innych miastach.

Strajk w muzeach. CSW i galerie zamknięte

"Jestem artystą – ale to nie znaczy, że pracuję za darmo". Pod takim hasłem w czwartek będą protestować trójmiejscy twórcy. Zwiedzający nie wejdą do kilku galerii i muzeów.

Straż pożarna: substancja na plaży nie jest toksyczna

300 litrów substancji zebranej na plaży w Czołpinie to jednak fosforan boru, a nie fosforan bromu, jak podawano wcześniej. - Substancja jest łatwopalna, ale nie jest toksyczna - informują strażacy. W czwartek całość zostanie zutylizowana.

12 lat dla byłego policjanta. Zastrzelił kolegę

Na 12 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w środę byłego policjanta 40-letniego Adama N., który w 2009 r. podczas libacji alkoholowej śmiertelnie postrzelił w głowę swego znajomego. Obrońca mężczyzny nie wykluczył złożenia apelacji od wyroku.

"Prezydencie, żądamy rozmów"

Kilkudziesięciu kupców z Hali Targowej protestowało dziś na ulicach Gdyni. Domagali się podpisania nowych umów na dzierżawę swoich stoisk. Radni mają się zająć ich sprawą na najbliższej sesji.

Shakira nocuje w Juracie. Piękności dadzą tytuł?

Słynna piosenkarka Shakira i uważana za "miss dziennikarek sportowych" Sara Carbonero w Juracie. Partnerki mistrzów świata i Europy - Hiszpanii - przyjadą nad Bałtyk 10 czerwca, w dniu meczu z Włochami. Zamieszkają w luksusowym hotelu Bryza.

Zebrali 300 litrów toksycznej substancji

Zakończyła się akcja zbierania z plaży w Czołpinie fosforanu bromu. Strażacy zabezpieczyli 300 litrów samozapalającej się substancji. Nadal nie wiadomo, skąd wzięła się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

"Rollercoaster na Ujeścisku"

Dopiero co powstała, a już ma problemy. Na nowej trasie tramwajowej w Gdańsku, wzdłuż ulicy Havla, pod wpływem wysokich temperatur wygięły się nowe szyny tramwajowe. Powoduje to spore utrudnienia – tramwaje poruszają się w żółwim tempie. Widać to dobrze na filmie, który umieścił w sieci internauta Jacek Kalinowski.

W strefie kibica gotówką nie zapłacisz

Zona w Gdańsku to jedyna strefa kibica w Polsce, w której płatności dokonamy tylko z pomocą będą kart zbliżeniowych. - Tak będzie wygodniej – zapewniają organizatorzy i prezentują specjalną kartę przygotowaną z okazji Euro 2012.

Kupcy zablokują Gdynię

Kupcy z gdyńskiej Hali Targowej nie mogą dojść do porozumienia z władzami miasta w sprawie przedłużenia umów na dzierżawę swoich stoisk. Dlatego w środę przejdą głównymi ulicami Gdyni.

Od 1 czerwca droższe bilety ZTM

Od 1 czerwca wzrastają ceny biletów jednorazowych w gdańskich autobusach i tramwajach. Ceny biletów okresowych pozostają bez zmian.